Таке рішення ухвалила в середу Палата представників білоруського парламенту. Попередні президентські вибори відбулися в серпні 2020 року, інавгурація Олександра Лукашенка, оголошеного переможцем виборів, відбулася у вересні. Відповідно до законодавства, нові вибори мали відбутися не пізніше липня наступного року. Чому вони призначені саме на січень, через що нинішній президентський термін Лукашенка замість 5 років складе менше ніж 4,5, влада Білорусі не пояснила, зазначивши лише, що це не суперечить закону, передає svoboda.org.
Раніше опозиційне об’єднання колишніх співробітників правоохоронних органів BelPol з посиланням на джерела стверджувало, що вибори можуть призначити на 23 лютого.
Лукашенко, який керує країною вже 30 років, офіційно поки не заявляв, що буде балотуватися на сьомий президентський термін, однак коментатори сходяться на думці, що він не має наміру залишати владу і, відповідно, висуне свою кандидатуру. Законом це не заборонено.
Попередні президентські вибори завершилися масовими протестами, найбільшими в історії незалежної Білорусі. Заявляючи про масштабні фальсифікації на користь Лукашенка, учасники протестів наполягали, що більшість насправді підтримала Світлану Тихановську. Влада придушила протести. Почалися репресії, які тривають і донині. У Білорусі зараз понад 1000 політичних в’язнів, багато опозиційних лідерів виїхали з країни. Легальна діяльність опозиції в країні фактично неможлива. У зв’язку з цим опозиційні демократичні сили неодноразово заявляли, що президентські вибори в Білорусі 2025 року не будуть вільними, і міжнародна спільнота не повинна їх визнавати.
США та інші країни Заходу офіційно не визнали результати виборів 2020 року і не вважають Лукашенка законно обраним президентом, хоча й підтримують відносини з офіційним Мінськом де-факто.