Трамп під час передвиборчої гонки обіцяв депортацію мільйонів мігрантів, але наразі темпи майже не зросли порівняно з попередніми, і президент незадоволений ситуацією.
Президент США Дональд Трамп висловлює невдоволення тим, що після його приходу до Білого дому кількість депортованих мігрантів не зросла суттєво, повідомляє NBC із посиланням на джерела, передає rbc.ua.
«Він просто сходить з розуму від того, що депортують недостатньо людей», — зазначив один зі співрозмовників.
За словами джерела, Трамп «розлютився», і про це було повідомлено «царю кордону» Тому Хоману, міністру внутрішньої безпеки Крісті Ноем, заступнику голови адміністрації Білого дому Стівену Міллеру та виконувачу обов’язків директора Міграційно-митної служби (ICE) Калебу Вітелло. Інші джерела телеканалу зазначили, що Хоман також незадоволений роботою ICE та низьким рівнем арештів і депортацій.
За даними NBC, служба поставила собі за мету здійснювати 1,2–1,4 тис. арештів щодня, однак максимальний показник з моменту інавгурації Трампа становив лише 1,1 тис.. У вівторок цього тижня було заарештовано понад 800 мігрантів, а у вихідні – лише близько 300.
«Сотні жорстоких, схильних до насильства та пов’язаних із злочинними угрупованнями нелегальних мігрантів вже були затримані та депортовані ICE з моменту вступу президента Трампа на посаду. Адміністрація Трампа рішуче налаштована захищати наші кордони та забезпечити швидку і масову депортацію, ставлячи американців та Америку на перше місце», — йдеться в заяві Білого дому.
Під час передвиборчої кампанії Трамп обіцяв депортувати мільйони нелегальних мігрантів. Проте, за підрахунками NBC, щоб досягти хоча б 1 мільйона депортацій на рік, необхідно висилати понад 2,7 тис. осіб щодня.
Міграційна політика Трампа призвела до конфліктів із країнами Латинської Америки. Деякі держави, розташовані на південь від США, спершу відмовлялися приймати рейси з депортованими мігрантами. У відповідь Трамп пригрозив запровадити високі мита, зокрема на товари з Колумбії та Мексики.
У підсумку обидві країни пішли на поступки. Як повідомляло агентство Reuters, Богота спочатку відмовилася приймати два військові літаки США з близько 160 мігрантами на борту. Однак після заяв Трампа про мита Колумбія погодилася на всі вимоги президента США, зокрема на безумовне повернення всіх нелегальних мігрантів із Колумбії, яких депортують із США, навіть на військових літаках, без обмежень і затримок, заявили в Білому домі.