Site icon Hetman News

Естонія готова видавати Україні військовозобов’язаних українців

Естонія Україна (прапори)

Естонія готова виявляти та видавати військовозобов’язаних українських чоловіків, які проживають на її території, заявив голова Міністерства внутрішніх справ Лаурі Ляэнеметс. “Якщо це потрібно Україні, Естонія може зайнятися пошуком цих осіб та видати їх Україні. Загалом, ми знаємо, де знаходяться ці люди, чим вони займаються. Більшість з них працює, має місце проживання в Естонії”, – цитує слова міністра естонська національна телерадіокомпанія (ERR) в суботу, 23 грудня, повідомляє dw.com.

Ляэнеметс додав, що найближчим часом офіційно запропонує укласти угоду між Естонією та Україною, яка дозволить видавати осіб, які мають військовий обов’язок. Зараз закони Естонії дозволяють екстрадувати іноземців лише у випадку, якщо їх притягли до кримінальної відповідальності.

За даними Міністерства соціальних справ Естонії на травень поточного року, в країні під тимчасовим захистом перебуває близько 36 тисяч українських біженців.

Додаткова мобілізація в Україні

Міністерство оборони України має намір залучити до служби в армії українських чоловіків у віці від 25 до 60 років, які проживають за кордоном, заявив голова відомства Рустем Умєров у інтерв’ю західним ЗМІ. Після його заяви прес-служба Міноборони України заявила, що обговорення призову з-за кордону “не є на порядку денному”, хоча Верховна рада розробляє відповідний законопроєкт. В офісі президента України підтримують ідею мобілізації українців, які проживають за кордоном.

Президент України Володимир Зеленський заявив у грудні, що Генштаб Збройних сил України (ЗСУ) планує найближчим часом додатково мобілізувати 450-500 тисяч осіб, але рішення про це наразі не прийнято. Можливість призову до армії українців, які проживають за кордоном, обговорюється на тлі успіхів російської армії у війні проти України та складнощів з поставками західної військової допомоги Києву.

Після вторгнення військ РФ більшості українських чоловіків у віці від 18 до 60 років заборонили залишати країну. За даними Держслужби статистики України на 2022 рік, в країні проживало не менше 11 млн чоловіків у віці від 18 до 60 років. З лютого 2022 року по серпень поточного року з України виїхали і не повернулися 2,4 млн українців, свідчать дані Держприкордонслужби. За даними ООН, в усьому світі зареєстровано 6,3 млн біженців з України.

Exit mobile version