Site icon Hetman News

У Греції гострий дефіцит кадрів: влада шукає робітників за кордоном

кафе на узберіжжі Егєйського моря

Греція зіткнулася з рекордним дефіцитом кадрів — не вистачає близько 80 000 працівників у сферах туризму, сільського господарства та будівництва. Місцеві жителі відмовляються працювати в цих галузях, тому влада шукає працівників за кордоном. На одному з тихих ринків біля підніжжя Акрополя на фасаді таверни висить лаконічне, але термінове оголошення: «Потрібні кухарі, офіціанти, кухонний персонал». Подібні таблички сьогодні можна побачити по всій Греції — кадровий дефіцит досяг критичного рівня саме тоді, коли туристична галузь, ключова для економіки, переживає пік активності, пише libertatea.ro з посиланням на theguardian.com.

Греції терміново потрібно 80 000 працівників у готелях і ресторанах — від кухарів і офіціантів до рятувальників і адміністраторів. Наразі галузь покладається на мігрантів, шукачів притулку і сподівається, що румуни та інші вихідці зі Східної Європи знову приїдуть на заробітки.

«Щороку все важче знайти працівників. Греки тепер надають перевагу офісній роботі — без нічних змін і без роботи на вихідних», — каже власник таверни в Афінах.

Туризм забезпечує майже чверть ВВП Греції, тому нестача персоналу є реальною загрозою. Після пандемії тисячі працівників так і не повернулися до галузі: багато хто змінив професію або назавжди виїхав з країни.

«Ми стикаємося з безпрецедентним браком кваліфікованих і досвідчених працівників. За нашими оцінками, потрібно 80 000 людей», — заявив Йоргос Хоцоглу, лідер профспілки POEET.

За його словами, проблема також у системі: сезон триває лише кілька місяців, а допомога з безробіття виплачується лише три місяці. «Як прожити решту року, особливо з такими високими витратами?», — каже він.

Щоб уникнути колапсу галузі, Греція почала легалізацію 30 000 незареєстрованих мігрантів і уклала трудові угоди з Єгиптом, Індією, Бангладеш і Молдовою.

«У нас на кухні працює один бангладешець — чудовий хлопець. Нещодавно навіть отримали пропозицію про найм із Дубая», — ділиться власник таверни в Афінах.

З цього місяця шукачі притулку з таборів почнуть працювати на півночі країни — після навчання, проведеного Асоціацією готельєрів. Це викликає суперечки в країні, яку раніше звинувачували в незаконному витісненні мігрантів на кордоні.

На тлі кризи міністр міграції Макіс Ворідіс пообіцяв активізувати депортацію «нелегальних мігрантів». Але Греція розуміє, що потребує їх.

«Абсурдно говорити про депортацію, коли до 2050 року потрібно заповнити 750 000 робочих місць. Багато з цих молодих людей уже стали кваліфікованими працівниками», — зазначає Софія Кувелаки, голова організації із захисту прав дітей-біженців.

Exit mobile version