Європарламент не визнає чинний уряд Грузії легітимним і вимагає проведення в країні чесних парламентських виборів. Грузія не зможе вступити до Європейського Союзу, поки уряд країни «не змінить свій авторитарний курс» і не проведе «справедливі вибори», йдеться у заяві Європарламенту, опублікованій у суботу, 19 липня, на платформі X, передає dw.com.
Європейський парламент «підтримує грузинський народ», але «не визнає нинішній уряд Грузії». «Фактично шлях Грузії до ЄС призупинено», — зазначено у повідомленні.
Грузія — кандидат на вступ до ЄС з 2023 року
Грузія подала заявку на вступ до Євросоюзу в березні 2022 року слідом за Україною та Молдовою й отримала статус кандидата в грудні 2023-го. Влітку 2024 року Єврорада де-факто призупинила процес вступу Грузії до ЄС через ухвалення в країні закону про «іноагентів».
Парламентські вибори в Грузії, що відбулися в жовтні 2024 року, перемогу на яких здобула партія «Грузинська мрія», в ЄС були визнані сфальсифікованими. У звіті Європарламенту, ухваленому в липні, констатується нелегітимність нинішнього однопартійного парламенту Грузії та президента країни Міхеїла Кавелашвілі.
Депутати Європарламенту закликали ЄС негайно переглянути політику щодо Грузії:
- скасувати безвізовий режим із країнами Євросоюзу,
- запровадити цільові персональні санкції проти лідера «Грузинської мрії» Бідзіни Іванішвілі,
- обмежити його членів родини, його компанії,
- а також заморозити фінансові активи політика.