Site icon Hetman News

В Індії з’явилися роботизовані слони, які замінять справжніх

слони в Індії

В індійському штаті Керала роботизовані слони почали замінювати живих у релігійних церемоніях. Ці механічні тварини виготовлені зі склопластику та гуми на металевому каркасі. Вони здатні плескати вухами та розбризкувати воду з хоботів, зовні імітуючи справжніх слонів, передає goodnet.org.

Ініціативу запустила організація PETA India, яка з 2023 року профінансувала створення понад десятка роботизованих моделей слонів. Їх передають храмам за умови, що живих слонів буде переведено до затверджених заповідників. Один із таких роботів був переданий популярному храму Чаккампараму Бхагаватхі після того, як колишній священник цього храму виступив проти використання диких тварин у ритуалах, назвавши це «абсолютно неетичним».

В Індії близько 2,7 тисячі слонів утримуються в неволі, при цьому вони зазнають серйозного фізичного та психологічного стресу. У дикій природі слони живуть у стадах, а в неволі їх часто тримають на самоті й на ланцюгу. Участь у фестивалях завдає тваринам додаткового стресу через великі натовпи, яскраві спалахи та гучні шуми, що створює небезпеку як для самих слонів, так і для вірян. Азійські слони відіграють значну роль в індійській культурі з давніх часів, особливо в індуїзмі, де їх вважають священними через схожість із богом Ганешою. У дикій природі залишилося менше ніж 50 тисяч азійських слонів, більшість з яких мешкають у Шрі-Ланці та Південно-Східній Азії.

За словами представника PETA India, механічні слони допомагають зберігати вікові традиції сучасним способом. Такий підхід дозволяє враховувати як культурні особливості релігійних практик, так і етичні питання поводження з тваринами, водночас зменшуючи кількість небезпечних зіткнень між людьми та слонами.

Exit mobile version