Наступний раунд ядерних переговорів між Іраном і трьома європейськими країнами відбудеться 13 січня в Женеві. Про це повідомило в середу напівофіційне іранське інформаційне агентство ISNA з посиланням на заступника міністра закордонних справ країни Казема Гарібабаді, передає eurointegration.com.ua з посиланням на Reuters.
Іран провів переговори щодо своєї суперечливої ядерної програми в листопаді 2024 року з Великою Британією, Францією та Німеччиною.
Ці переговори, перші після виборів у США, відбулися після того, як Тегеран обурила підтримана Європою резолюція, яка звинуватила Іран у недостатньому співробітництві з наглядовим органом ООН з ядерних питань.
У відповідь на резолюцію Тегеран повідомив МАГАТЕ, що планує встановити більше центрифуг для збагачення урану на своїх збагачувальних підприємствах.
Голова ядерного нагляду ООН Рафаель Гроссі в грудні заявив агентству Reuters, що Іран “різко” прискорює збагачення урану до 60% чистоти, що наближає його до рівня близько 90%, який вважається збройовим. Тегеран заперечує, що прагне створення ядерної зброї, і стверджує, що його програма має виключно мирний характер.
У 2018 році адміністрація Дональда Трампа вийшла з ядерної угоди Ірану 2015 року з шістьма провідними державами та відновила жорсткі санкції проти Тегерана. У відповідь Іран почав порушувати обмеження угоди, зокрема, відновлювати запаси збагаченого урану, очищати його до більш високого рівня розщеплення та встановлювати сучасні центрифуги для прискорення виробництва.
Непрямі переговори між адміністрацією президента США Джо Байдена та Тегераном, які намагалися відновити угоду, не дали результату. Однак Трамп під час своєї передвиборчої кампанії у вересні заявив: “Ми маємо укласти угоду, бо наслідки неприпустимі. Ми маємо досягти домовленості”.
Держсекретар США Ентоні Блінкен, коментуючи ядерну програму Ірану, зазначив, що у новообраного президента Дональда Трампа є можливість для переговорів, і наголосив, що розробка ядерної зброї Тегераном не є неминучою.