Site icon Hetman News

Ісландія може стати першою країною, що одержує сонячну енергію з космосу

місто в Ісландії

Представлені досить сміливі плани зі створення космічної сонячної електростанції. Протягом десятиліть люди розглядали варіанти та можливості отримання сонячної енергії з космосу. Напівфантастична ідея може стати реальністю вже через кілька років.

Британська компанія Space Solar у партнерстві з ісландською Reykjavik Energy розробляє космічну сонячну електростанцію, яка, як очікується, з 2030 року зможе виробляти близько 30 мегават електроенергії. Цього обсягу вистачить для забезпечення електроенергією 1500-3000 домівок в Ісландії. За планом, система буде збирати сонячне світло в космосі за допомогою сонячних панелей, а потім передавати його у вигляді радіохвиль на певній частоті на наземну станцію, де воно буде перетворюватися на електроенергію.

Очікується, що енергосистема CASSIOPeiA буде досить великою — можливо, найважчим об’єктом у космосі, якщо не враховувати космічні станції. А якщо розкласти всі панелі, вона буде набагато більшою за Міжнародну космічну станцію. До 2036 року розробники хочуть запустити в космос розширену версію системи, яка вироблятиме гігавати електроенергії.

«Сонячна енергія, отримана з космосу, пропонує безпрецедентні переваги з конкурентоспроможними цінами на електроенергію та цілодобовою доступністю. Ми раді, що працюємо разом заради сталого майбутнього», — заявив директор Space Solar Мартін Солтау.

Експерти називають ці плани дуже сміливими — досі передача енергії з орбіти не досягала такої потужності. Створений у 2024 році Каліфорнійським технологічним інститутом демонстраційний зразок цієї технології показав, що передача можлива, але вчені пробували передавати на Землю з космосу лише мілівати енергії, пише IFL Science.

Exit mobile version