Site icon Hetman News

Стало відомо, чому 536 рік був початком найпохмурішої епохи людства

гора

Ця епоха була похмурою не лише через криваві війни чи смертоносні хвороби. Історія сповнена жахливих часів. Проте серед усіх періодів один рік особливо вирізняється в літописі нещасть — 536 рік н. е., пише iflscience.com, передає unian.net.

Зазначається, що ця епоха була темною не тільки через війни чи хвороби, але й через виверження вулкана, яке викинуло в небо попіл і пил, затуливши сонце м’якою сірою імлою.

У листі, датованому 538 роком н. е., римський державний діяч Кассіодор писав:

«Люди стривожені незвичайними знаками на небесах і з тривогою в серці запитують, які події вони можуть віщувати. Сонце, перше із зірок, здається, втратило своє звичне сяйво і виглядає блакитнуватим… Ми дивуємося, що не бачимо тіней наших тіл опівдні, відчуваємо, як його потужна теплова сила розсіюється в слабкість […] Місяць позбавлений своєї природної величі».

Зазначається, що візантійський історик Прокопій, який жив у той час на Близькому Сході, також писав про «страх», викликаний туманним затемненням Сонця. Існує безліч фізичних і наукових доказів цього явища.

Дослідження, проведене у 2018 році, надало докази того, що виверження сталося в Ісландії, оскільки льодові керни в Європі містили вулканічне скло, хімічно схоже на частинки, знайдені по всій Європі та в Гренландії. Також припускають, що так звана «вулканічна зима» могла бути спричинена серією потужних вивержень приблизно у 536–540 роках н. е., йдеться у публікації.

Через це виверження різко знизилися температури, а сільське господарство занепало. Літні температури у світі впали на кілька градусів, клімат Землі зазнав серйозних потрясінь. У Китаї влітку випав сніг, посухи вразили Південну Америку, а на Близькому Сході небо затягнув смертельний туман.

Багато істориків погоджуються, що 536 рік н. е. став початком особливо похмурої глави в історії людства, принаймні в деяких регіонах світу.

Exit mobile version