Site icon Hetman News

Австралійка 4 роки харчується зі сміттєвих баків та пригощає делікатесами друзів

жінка, сміття, тарілка із їжєю

Австралійка Сахар Халілі харчується “як королева” та значно заощадила на сімейному бюджеті. Однак для цього їй доводиться “пірнати” у сміттєві контейнери в пошуках їжі.

Жителька Мельбурна, 37-річна Сахар Халілі, за останні чотири роки жодного разу не купувала продукти в супермаркетах, знаходячи їжу у сміттєвих контейнерах біля магазинів. Завдяки цьому вона змогла суттєво заощадити, пише The Sun, передає focus.ua.

До того, як почати шукати їжу у сміттєвих баках, жінка витрачала близько 75 фунтів стерлінгів на тиждень. За її підрахунками, за чотири роки такої економії вона зберегла близько 16 тисяч фунтів стерлінгів.

У лютому 2019 року, працюючи в пекарському відділі супермаркету, Сахар помітила, скільки їжі викидається. Щоранку близько 200 черствих хлібобулочних виробів відправлялися до смітника.

Вивчивши це питання, вона була шокована, дізнавшись, що австралійці щороку викидають 7,6 мільйона тонн їжі, з яких 70% є цілком їстівними. Шукаючи способи скоротити кількість відходів, Сахар натрапила у Facebook на групу людей, які збирають викинуті магазинами продукти. Спершу вона скептично поставилася до цієї ідеї, але учасники групи запевнили її, що вони ніколи раніше не харчувалися так добре.

“Вони сказали мені, що їдять, як королі”, — розповіла жінка.

Фахівці з “очищення” сміттєвих контейнерів попередили її про важливість дотримання законів щодо несанкціонованого проникнення та необхідність перевіряти терміни придатності та цілісність упаковок.

Її перша спроба була невдалою, і в контейнерах біля супермаркету вона знайшла лише картонні коробки. Але через кілька днів Сахар натрапила на “золоту жилу”. За її словами, це було схоже на похід до магазину, тільки все було безкоштовним.

Вона знайшла йогурти, морозиво, стейки з лосося, сир брі, кабачки та груші, які були придатними для вживання. Також їй вдалося знайти каструлі, зубні щітки, мило, шампунь і харчову плівку. Принісши здобуте додому, вона ретельно все сортувала і мила.

Згодом вона кожні два дні перевіряла чотири різні контейнери. Але, живучи одна, швидко зрозуміла, що не зможе впоратися з усім.

“Я не хотіла знову викидати все це, тому вирішила, що потрібно запросити більше людей за мій стіл”, — розповіла вона.

Вона запросила друзів на вечерю, де подала соуси, чіпси, сир, салямі, баранячі ніжки, запечені овочі та пасту — усе це вона знайшла у сміттєвих контейнерах. Перед тим, як сісти за стіл, Сахар чесно зізналася, звідки взялися ці інгредієнти. Хоча дехто боявся отруїтися, жінка запевнила, що це безпечно.

Згодом вона навіть переконала свою матір спробувати таку їжу.

Щоб поділитися надлишками їжі з місцевою громадою, Сахар створила власну групу у Facebook, яка за рік зібрала тисячу учасників.

Exit mobile version