Site icon Hetman News

Чому японці беруть автомобілі в оренду, але не їздять на них?

машини на вулиці у Токіо

В Японії оренда автомобіля значно вигідніша, ніж володіння власним, тому сервіс прокату тут дуже популярний. Проте компанії прокату почали помічати дивну тенденцію: машини орендують, але майже не використовують для поїздок, повідомляє Ukr.Media.

Для операторів каршерінгу вигідніше, щоб клієнти проїжджали якомога більше кілометрів, адже підсумкова плата залежить від пробігу. Однак останнім часом все частіше автомобілі орендують з мінімальним або навіть нульовим пробігом. Це викликало неабияке здивування маркетологів.

Як з’ясувалося, японці дедалі частіше використовують орендовані авто не для їзди, а для інших, іноді несподіваних цілей. У понад 50% випадків автомобіль орендують для відпочинку. Найчастіше – щоб поспати чи перепочити між роботою, адже знайти навіть погодинний готель буває складно, а машини доступні на кожній парковці.

Другою найпоширенішою причиною є бажання отримати тихе місце для телефонних розмов чи ділових переговорів. У торгових центрах і на вулицях завжди шумно, тому автомобіль стає справжнім оазисом усамітнення у перенаселеній Японії.

Третє місце займає використання авто як альтернативи цілодобовим інтернет-кафе. Люди, які запізнилися на потяг, часто орендують машину, адже це коштує приблизно стільки ж, як відвідування кафе, але дозволяє отримати простір для себе. Щоправда, без доступу до туалету.

Четверта популярна причина – використання автомобіля як камери схову. На вокзалах часто бракує вільних місць у шафах для багажу, тому люди залишають речі в орендованих авто, не маючи інших варіантів.

Деякі японці знаходять ще більш незвичні способи використання орендованих машин: поїсти на самоті, переодягнутися у карнавальний костюм чи виконати обов’язкові вправи для обличчя, які входять у їхній розклад.

Оренда на 30 хвилин коштує лише 400 єн (приблизно 110,75 гривень), що дешевше за чашку кави, яка коштує від 360 до 600 єн. До того ж у багатьох автомобілях можна підзарядити телефон, що робить їх ще більш зручними.

Відсутність особистого простору та перенаселеність змушують японців шукати альтернативи. Зокрема, на станціях метро почали встановлювати звукоізольовані кабінки для роботи, але їх недостатньо для потреб багатомільйонного Токіо.

Exit mobile version