Китай готовий розширити свою загальнонаціональну систему приватного пенсійного забезпечення, оскільки друга за розміром економіка світу стикається зі швидким старінням населення, а державний пенсійний фонд виснажується. Працівники, які охоплені базовою системою пенсійного страхування, можуть добровільно відкривати приватні пенсійні рахунки та вносити на них до 12 тисяч юанів на рік, що еквівалентно приблизно 1650 доларам. Про це йдеться у спільній заяві п’яти керівних органів, включаючи Міністерство людських ресурсів і соціального забезпечення, передає epravda.com.ua з посиланням на wsj.com.
Програму буде впроваджено по всій країні з 15 грудня. Пілотний проєкт діє в Китаї з листопада 2022 року у 36 великих містах, включаючи Пекін і Шанхай.
Пенсійна система Китаю складається з трьох рівнів: базової пенсійної системи, яку очолює держава, добровільного пенсійного плану для працівників, забезпечуваного роботодавцями, і приватної пенсійної системи.
Цей крок пов’язаний зі швидким старінням населення Китаю, яке почало скорочуватися після десятиліть політики однієї дитини. Очікується, що протягом наступного десятиліття близько 300 мільйонів китайців віком від 50 до 60 років вийдуть на пенсію.
У прогнозі ООН, опублікованому в липні, передбачається, що демографічна криза призведе до скорочення населення Китаю більш ніж наполовину до кінця століття.
У вересні Всекитайські збори народних представників, вищий законодавчий орган Китаю, схвалили пропозицію про поступове підвищення пенсійного віку, починаючи з січня. Китай має один із найнижчих пенсійних віків серед великих економік, дозволяючи жінкам виходити на пенсію вже у 50 років, а чоловікам — у 60 років. Ця політика залишається незмінною з 1950-х років.