Site icon Hetman News

У Берліні готують новий план оборони Німеччини

німецькі солдати

Бундесвер разом з органами безпеки, екстреними службами, промисловістю та союзниками розробляє секретний детальний план оборони країни – вперше після закінчення холодної війни. Німеччина вживає заходів щодо удосконалення системи національної оборони та покращення взаємодії бундесверу з органами безпеки, організаціями з боротьби з природними катастрофами та військово-промисловими компаніями. У четвер, 25 січня, у Берліні відбудеться симпозіум, на якому обговорюватиметься новий оперативний план оборони Німеччини (OPLAN), розроблений на випадок зростання напруги та потреби в обороні країни, повідомляє dpa з посиланням на начальника штабу територіальної оборони бундесверу генерал-лейтенанта Андре Бодемана (André Bodemann), передає dw.com.

Актуальний і детальний план оборони Німеччини – перший за останні 30 років

Містить сотні сторінок абсолютно секретний документ прописує дії окремих органів та установ при необхідності оборони. У засіданні, серед іншого, візьмуть участь представники поліції, цивільного захисту, Служби технічної допомоги Німеччини (THW), вчених, представників енергетичної та логістичної галузей, а також країн-союзників, як зазначається далі. План повинен бути готовий до кінця березня.

Таким чином, у Німеччини вперше з часів холодної війни буде сучасний та розлогий план оборони. Як відзначає агентство, поточна ситуація сил у Європі в кореневий спосіб відрізняється від існуючої 30 років тому, коли ФРН знаходилася на східному кордоні оборонного альянсу. Тепер Німеччина знаходиться в тиловій зоні, і у випадку нападу на союзників у НАТО їй доведеться підтримувати маршрути розгортання їх сил та постачання, пише агентство.

Розглядаються загрози для Німеччини

Водночас у бундесвері виділяють чотири види загроз, деякі з яких спостерігаються вже зараз. Зокрема йдеться про фейкові новини та дезінформацію, за допомогою яких противник намагається впливати на рішення влади, громадську думку та ЗМІ. Крім того, очікується продовження кібератак на енергетичні та телекомунікаційні компанії, а також цілеспрямований шпигунське виробництво.

“Четвертий вид загроз, проти яких нам вже зараз необхідно озброюватися, це, безперечно, диверсії, в тому числі з боку спецназу, нерегулярних сил, які спробують вивести щось з ладу, тим самим ускладнюючи або запобігаючи розгортанню військ”, – заявив Бодеман. Крім того, критична інфраструктура може стати об’єктом атаки з використанням балістичних ракет, і Німеччина працює над створенням захисту від таких атак, додав генерал.

У червні в Німеччині на фоні тривалої російської агресії щодо України вперше була прийнята національна стратегія безпеки. Головною задачею політики безпеки країни являється гарантування життя в мирі та свободі. “Ми непохитно прихильні НАТО та ЄС і зміцнюємо бундесвер”, – підкреслюється в документі.

Exit mobile version