Site icon Hetman News

У Німеччині випробували чотириденний робочий тиждень

будильник

У Німеччині завершився експеримент із чотириденним робочим тижнем, за підсумками якого багато учасників більше не хочуть працювати по п’ятницях. Результати показали, що скорочений робочий тиждень покращує фізичне та психічне здоров’я співробітників, передає rtvi.com.

Для проведення дослідження новозеландська правозахисна група 4 Day Week Global об’єдналася з Мюнстерським університетом та берлінською консалтинговою фірмою Intraprenör. Експеримент тривав півроку, в ньому взяли участь 45 компаній, співробітники яких працювали менше годин, але отримували зарплату в повному обсязі.

Переваги помітили не лише співробітники, але й роботодавці: 70% із них повідомили, що з чотириденним графіком наймати співробітників стало простіше. Приблизно десять учасників надали детальну інформацію про фінанси, продемонструвавши стабільний рівень доходів і прибутку.

«Я більше не хочу працювати по п’ятницях. Просто не хочу. П’ятниця фактично стала третім вихідним днем. Працюєш, тільки якщо немає іншого виходу», — сказав Серен Фріке, співзасновник компанії Solidsense, що займається організацією заходів.

Німецькі вчені в рамках проєкту вимірювали рівень гормону стресу кортизолу, використовуючи зразки волосся, а також аналізували дані, зібрані за допомогою смарт-годинників. Вони встановили, що співробітники компаній стали спати в середньому на 38 хвилин більше на тиждень і збільшили свою фізичну активність.

Більшість учасників — 73% — за підсумками експерименту заявили, що готові або повністю перейти на чотириденний графік, або продовжити тестовий період.

Однак не всі компанії витримали експеримент: дві з них в якийсь момент відмовилися від участі, пославшись на економічні труднощі (не обов’язково пов’язані зі скороченням робочих годин) або низьку підтримку з боку співробітників. З тих, що залишилися, 20% вирішили повернутися до п’ятиденного графіка.

«Я все ще не вважаю, що варто стверджувати, ніби всім компаніям Німеччини потрібен чотириденний робочий тиждень», — зазначила керівниця проєкту, Юлія Бакман із Мюнстерського університету.

Проте, за її словами, такий варіант можливий для організацій, які хочуть підвищити свою привабливість в очах потенційних співробітників.

У компанії з виробництва вікон Eurolam новину про повернення до п’ятиденного графіка зустріли «шокованим мовчанням», розповів керівний директор Хеннінг Репер. За його словами, співробітник, який пропрацював на виробництві найдовше, описав чотириденний робочий тиждень як найкраще, що було у його кар’єрі.

Exit mobile version