Site icon Hetman News

В аравійському оазісі знайдено стародавнє місто віком 4000 років

місто в Саудівській Аравії

Знайдені в місті артефакти свідчать про егалітарне суспільство. На території Саудівської Аравії археологи виявили залишки укріпленого міста віком 4000 років, схованого в оазисі. Знахідка демонструє, як життя в регіоні поступово переходило від кочового до міського.

Руїни міста, яке отримало назву Аль-Натах, довгий час були заховані за стінами оазису Хайбар, оточеного пустелею на північному заході Аравійського півострова. Вали довжиною 14,5 км зводилися навколо поселення.

Місто, в якому, за оцінками вчених, мешкало до 500 осіб, побудували приблизно у 2400 році до н. е., на початку бронзової доби. Поселення було покинуте приблизно через тисячу років, і ніхто не знає чому, зазначають археологи.

Тоді процвітали міста в регіоні Левант, що простягається від сучасної Сирії до Йорданії вздовж Середземного моря. Північно-західна Аравія була безплідною пустелею, яку перетинали кочові скотарі. Однак останніми роками дослідники почали знаходити в пустелі залишки міст і фортифікацій.

Вчені знайшли в Аль-Натасі фундаменти будинків — достатньо міцні, щоб витримати щонайменше одна- або двоповерхові будівлі. За їх підрахунками, площа міста становила близько 2,6 га. 50 будинків були зведені на пагорбі та оточені окремою стіною.

Керамічні вироби, знайдені в оазисі, свідчать про відносну рівність у суспільстві. У гробницях було виявлено металеву зброю, таку як сокири та кинджали, а також каміння, наприклад, агат, що вказує на відносно розвинене суспільство для тих часів. Можливо, Аль-Натах був резиденцією впливових місцевих правителів.

Не виключено, що захищені оазиси могли взаємодіяти один з одним на території, заселеній кочовими пастушими племенами. Однак, у порівнянні з містами Месопотамії чи Єгипту того періоду, Аль-Натах був невеликим містом, зазначає Science Alert.

Exit mobile version