Site icon Hetman News

ФБР: ШІ-клони виглядають як реальні люди та виманюють гроші

людина за ноутбуком

За даними ФБР, тексти, голоси, фото та відео, створені штучним інтелектом (ШІ), можуть бути важко відрізнити від справжніх, проте існують способи захиститися від них.

Злочинці використовують генеративний ШІ, щоб виманювати гроші, видаючи себе за знайомих або близьких своїх жертв. Про те, як діють зловмисники та як не стати жертвою ШІ-клонів, розповіли у Федеральному бюро розслідувань США, повідомляє focus.ua.

Зазначається, що за допомогою ШІ злочинці створюють тексти, які здаються правдоподібними. Вони можуть створювати цілі фейкові профілі в соціальних мережах, щоб переконати людей переводити їм гроші, або впроваджувати чат-ботів на основі ШІ у шахрайські вебсайти для того, щоб жертви переходили за шкідливими посиланнями.

Для створення переконливих фотографій для профілів у соцмережах, фальшивих документів і зображень, які підтримують їх шахрайські схеми, зловмисники використовують зображення, створені ШІ.

Крім того, злочинці можуть використовувати голоси та відео, згенеровані ШІ, щоб видавати себе за публічних осіб або знайомих жертв, з метою отримання грошей. У відеочатах вони здатні генерувати відео в реальному часі, імітуючи реальне спілкування.

Оскільки визначити, чи створено контент за допомогою ШІ, може бути складно, ФБР радить:

Exit mobile version