Site icon Hetman News

Китай попередив США про загрозу торговельної війни

прапори США та Китаю

США знову підвищили мита на китайські товари. Пекін попередив, що це може призвести до торгівельної війни, в якій не буде переможців.

Після чергового підвищення мит на імпорт із Китаю, Пекін застеріг Вашингтон про ризик ескалації. У заяві Міністерства закордонних справ КНР, оприлюдненій у неділю, 2 лютого, підкреслюється, що у “торгівельній чи митній війні” не буває переможців, передає dw.com.

“Додаткові мита у розмірі 10% неминуче позначаться на двосторонньому співробітництві між країнами у боротьбі з наркотрафіком та завдадуть йому шкоди”, – зазначили у відомстві.

Раніше Міністерство торгівлі КНР різко засудило рішення, ухвалені адміністрацією США. У заяві Пекіна йдеться, що Китай категорично відкидає нові мита та має намір ухвалити “відповідні контрзаходи”, щоб “рішуче захистити свої права та інтереси”.

Скарга на США у СОТ

Крім того, Китай оголосив про намір подати скаргу проти США до Світової організації торгівлі (СОТ). На думку Пекіна, одностороннє запровадження мит з боку Вашингтона є грубим порушенням правил СОТ. У заяві китайської сторони також підкреслюється, що такі заходи “не тільки не допоможуть США вирішити їхні внутрішні проблеми, але й підірвуть нормальне економічне та торгівельне співробітництво”. Китайська влада закликала Вашингтон “переглянути свою політику”.

Підписання указу Трампом

Президент США Дональд Трамп 1 лютого підписав указ про запровадження мит проти Канади, Мексики та Китаю. Як повідомив Білий дім у соцмережі X, мита на товари з Канади та Мексики складуть до 25%, а на канадську нафту – 10%. Такий самий 10-відсотковий тариф поширюється і на китайські товари.

Трамп звинуватив Канаду, Мексику та Китай у тому, що вони, на його думку, недостатньо борються з контрабандним постачанням до США смертельно небезпечного наркотику фентанілу. Щорічно у США від передозування фентанілом помирає близько 75 000 людей. Цю опіоїдну речовину часто виробляють у Мексиці з хімічних компонентів, що постачаються з Китаю, а потім нелегально ввозять до США.

Exit mobile version