Site icon Hetman News

Після руйнівних ураганів на Флориду можуть обрушитися “червоні припливи”

циклон

Раніше цього року вчені попереджали, що нас очікує особливо екстремальний сезон штормів: кількість названих ураганів буде настільки великою, що дослідникам просто не вистачить імен, щоб назвати їх усіх. Прогнози справдилися: сезон розпочався з рекорду, за яким настало затишшя, а потім на Флориду один за одним обрушилися два найбільші урагани в історії — урагани Мілтон і Хелен, пише focus.ua.

На цьому лиха мешканців Мексиканської затоки у Флориді не закінчилися — тепер вчені попереджають про нову загрозу — смертельні “червоні припливи”. Зразки води біля узбережжя затоки Тампа та супутникові знімки показали середній або високий рівень Karenia brevis — типу водоростей, що викликають червоні припливи.

Зазначимо, що “червоні припливи” виникають, коли кількість водоростей виходить з-під контролю, фарбуючи воду в червоно-коричневий колір. Але це не єдина проблема, значно гірше те, що вони виробляють нейротоксин, який може перебувати у повітрі поблизу пляжів.

Відомо, що цей токсин може вбивати рибу та викликати у людей і домашніх тварин респіраторні симптоми, такі як:

У крайніх випадках вдихання токсинів “червоного припливу” також може призвести до серйозних респіраторних захворювань, таких як:

Вчені також попереджають, що в деяких випадках “червоні припливи” можуть закінчитися летальним результатом, якщо респіраторні симптоми погіршуються після споживання молюсків, заражених токсинами. У таких випадках це може призвести до паралітичного отруєння молюсками, яке закінчується смертю у 68,5% випадків.

За даними Національного центру прибережних океанічних наук (NCCOS), водорості Karenia brevis присутні вздовж узбережжя в концентраціях, які можуть викликати подразнення дихальних шляхів при вітрі з узбережжя. На цей час вчені прогнозують помірний або високий ризик подразнення дихальних шляхів, якщо вітри дують з узбережжя або вздовж нього, в інших випадках ризик зараження мінімальний.

За словами океанографа Національного управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA) Річарда Штумпфа, токсини “червоного припливу” зазвичай викликають симптоми, схожі на “миттєву застуду”. Зазвичай симптоми минають протягом кількох хвилин після того, як людина залишає небезпечну зону. Однак у людей з астмою або іншими супутніми респіраторними захворюваннями симптоми можуть бути значно серйознішими — аж до необхідності отримання медичної допомоги.

Дослідники зазначають, що в небезпеці знаходяться не лише люди, але й тварини, які контактували з токсинами “червоного припливу”. Деякі з них серйозно захворіли, а інші загинули.

Зазначимо, що у Флориді червоний приплив найчастіше трапляється наприкінці літа та на початку осені, але дослідники заявили, що цього року загрозу посилили урагани Хелен і Мілтон. Урагани самі по собі не викликають червоні припливи, але вони можуть погіршити існуюче цвітіння шкідливих водоростей, збовтуючи воду, багату на поживні речовини.

Exit mobile version