Site icon Hetman News

Березень 2024 року побив п’ятирічний антирекорд із захворюваності на кір

руки людини покритою кір'ю

За останній рік кількість випадків захворювання на кір у Європі зросла майже вдесятеро. За даними Європейського центру профілактики та контролю захворювань (ECDC), у березні 2025 року було зареєстровано 1097 випадків захворювання, з яких 809 підтверджено як кір, передає euronews.com.

Найбільшу кількість випадків кору в ЄС зареєстровано в Румунії — 397 осіб. Далі йдуть Франція (161 підтверджений випадок), Нідерланди (95) та Італія (60).

Водночас щонайменше дев’ять країн ЄС не повідомили про жоден випадок захворювання на кір.

Франція стала єдиною країною, яка повідомила про один летальний випадок від кору в березні 2025 року.

У 2024 році в Європейському Союзі та Європейській економічній зоні діагноз «кір» поставили понад 35 000 разів, і 23 людини померли від цього захворювання. Понад чверть хворих на кір у 2024 році були віком понад 14 років.

Кір належить до найбільш заразних захворювань у світі й передається повітряно-крапельним шляхом. Зазвичай вірус вражає дихальну систему та викликає такі симптоми, як гарячка, кашель, нежить і висип. У тяжких випадках кір може спричинити пневмонію, енцефаліт, зневоднення та сліпоту.

Пік захворюваності припав на березень 2024 року, а в період з 2020 по 2025 рік було зареєстровано майже 3967 випадків.

Щоб запобігти спалахам кору та захистити вразливі групи населення, щонайменше 95% осіб, які підлягають вакцинації, мають отримати дві дози вакцини проти кору, паротиту та краснухи (MMR).

Тільки Угорщина, Мальта, Словаччина та Португалія досягли необхідного рівня охоплення обома дозами.

В інших країнах Європи рівень вакцинації досі не досягає цієї мети.

«Кожна доза вакцини має значення, і для оптимального захисту важливі терміни», — наголошує Памела Ренді-Вагнер, директорка ECDC.

Exit mobile version