Site icon Hetman News

Терористичне угрупування “Вагнер” звинувачують у зґвалтуваннях та масових вбивствах для контролю над золотодобувним містом в Центральноафриканській Республіці

У своєму заяві Робоча група Організації Об’єднаних Націй щодо використання найманців Управління Верховного комісара ООН з прав людини “висловила занепокоєння” у зв’язку з все більш широким використанням владою ЦАР приватних військових компаній, а також “у зв’язку з тісними контактами цих компаній та їхнього персоналу з миротворцями ООН” (МІНУСКА).

У комюніке згадуються три російські групування:

Експерти заявили про довгий список злочинів, скоєних з грудня 2020 року, які “приписуються бійцям ЧВК, що діють разом з центральноафриканськими (урядовими) збройними силами (FACA)”:

Декілька внутрішніх звітів ООН, підтверджують ці звинувачення.

Один з цих звітів фіксує не менше ста жертв порушень прав людини та міжнародного гуманітарного права, скоєних FACA, їх російськими союзниками або виключно російськими підрозділами з 1 січня 2021 року до середини квітня.

Серед них – “26 позасудових казней, 5 випадків зґвалтувань та 27 випадків произвольних арештів та обмеження свободи”. Експерти ООН також задокументували випадки сексуального насильства.

У звіті, датованому 25 лютого, детально описано випадок групового зґвалтування в Ялоке, розташованому за 200 кілометрів на північний-захід від столиці. “Шість чоловіків проникли у будинок та за погрозами зброї колективно зґвалтували (троє з них) 24-річну жінку з 23 години до 2 години ночі”, – йдеться в документі.

RFI змогла зібрати кілька свідчень про подібні випадки. RFI також повідомляє про численні випадки пограбувань, скоєних росіянами. “Коли російські війська прийшли, вони забрали все”, – каже один з представників влади міста Босангоа. Були зафіксовані випадки загроз вбивством щодо тих небагатьох, хто ризикував скаржитися. “Отже, ми таємно документуємо все, що відбувається, чекаючи повернення миру”, – каже місцевий депутат. “Надзвичайний стан та обмеження переміщення під час проведення операцій також обмежують можливості розслідування та збирання доказів”, – зауважує RFI.

Exit mobile version