Site icon Hetman News

Угорщина скорочує допомогу українським біженцям

чемодан з українським прапором

Після набрання чинності новими правилами тисячі українців ризикують залишитися без даху над головою. Виселення вже почалося, стверджують правозахисники. На їхню думку, це може суперечити законодавству ЄС. Угорщина змінила правила надання субсидованого житла українським біженцям. Згідно з постановою, що набула чинності, державна підтримка буде надаватися лише тим, хто приїхав із зон бойових дій і районів, безпосередньо постраждалих від повномасштабного російського вторгнення. Про це повідомляє euronews.com.

Наразі у списку таких територій, який, за повідомленнями урядових чиновників, буде оновлюватися щомісяця, зазначено 13 областей України, це лише половина всіх регіонів.

Після двох з половиною років війни в Україні назріло “розумне і співмірне” змінення законодавства, заявив Норберт Пал, уповноважений з прийому українців, в інтерв’ю близькій до уряду газеті Magyar Nemzet.

За даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, на кінець минулого місяця в Угорщині було зареєстровано трохи понад 46 000 українців, які отримали тимчасовий захист відповідно до європейського законодавства. В основному це переселенці із західного Закарпаття, де поширена угорська мова.

Більшість переміщених осіб або самі оплачують своє житло, або живуть у друзів, родичів чи волонтерів, але, за оцінками Угорського Гельсінкського комітету, близько 4000 осіб, які не мають достатніх коштів, проживають у фінансованих державою домах. Згідно з нововведенням, від 2 до 3 тисяч з них більше не мають права на державну підтримку.

У Кочі, розташованому приблизно за 70 км на захід від Будапешта, виселення вже почалося, як заявив Андраш Ледерер з Угорського Гельсінкського комітету в коментарі для Euronews. За його словами, близько 120 біженців, дві третини з яких – діти, були виселені з тимчасового житла в середу.

“Ми жили в невеликому будинку, ми залишили його там 2 з половиною роки тому. За цей час там було багато дощів і штормів. Вони зруйнували дерев’яний дах. Ми телефонували тим, хто залишився в Україні, щоб дізнатися, що сталося з нашим будинком, і, на жаль, ті, хто не зміг приїхати до Угорщини, використовували як дрова все, що змогли в нас знайти”, – каже одна з виселених у Кочі.

Правозахисна група вважає, що дії угорського уряду є незаконними.

“Отримувачі тимчасового захисту, відповідно до законодавства ЄС, повинні бути забезпечені житлом з боку держави”, – зазначив Ледерер, додавши, що НУО подала офіційну скаргу до Єврокомісії.

Exit mobile version