Національна служба охорони здоров’я Великобританії рекомендувала медикам швидкої допомоги використовувати схему «залишай і йди» (drop and go), щоб оперативніше реагувати на виклики пацієнтів з інфарктами, інсультами та іншими захворюваннями. Така практика вже «дуже добре спрацювала» в Лондоні, повідомляє rtvi.com з посиланням на thetimes.com.
Принцип «залишай і йди» передбачає, що бригади швидкої допомоги можуть не чекати, поки персонал лікарні буде готовий прийняти пацієнта. Натомість через 45 хвилин після прибуття вони повідомляють медсестру про нового пацієнта і залишають його у залах очікування, кабінетах або коридорах.
На думку NHS, такий підхід є безпечнішим, ніж затримувати виїзди на інші виклики. Водночас противники ініціативи стверджують, що залишати пацієнтів без належного транспортування та обстеження лікарняним персоналом «неприйнятно».
Як зазначає The Times, процес госпіталізації займає щонайменше 15 хвилин. Ситуацію ускладнюють черги машин швидкої допомоги біля відділення невідкладної медицини, які очікують на передачу пацієнтів. Частіше така картина спостерігається в зимовий період, коли перевантажений персонал лікарні насилу знаходить час і місце для новоприбулих, додає газета.
У січні 2023 року подібні затримки в лікарнях призвели до того, що час прибуття швидкої допомоги до пацієнтів з серцевими нападами та інсультами збільшився з належних 18 хвилин до понад півтори години. Після цього медики в Лондоні почали тестувати схему «залишай і йди».
Генеральний директор лондонської служби швидкої допомоги Деніел Елкелес заявив, що до впровадження практики «залишай і йди» у британській столиці щодня витрачалося до 600 годин на очікування в чергах для передачі пацієнтів до лікарні.
«Це приблизно 15% наших машин швидкої допомоги, які не працюють цілий день, і це час, який можна було б витратити на виклики та догляд за хворими. Зараз витрати часу скоротилися майже вдвічі», — пояснив Елкелес.
Національна служба охорони здоров’я Англії визнала цю практику успішною, і тепер час реагування для другої категорії у Лондоні скоротився приблизно до 30 хвилин.
Зараз NHS консультує служби швидкої допомоги в інших частинах країни, щоб розглянути можливість впровадження лондонської схеми. Елкелес запевнив, що медики використовують принцип «залишай і йди» лише в тому випадку, якщо це безпечно для пацієнта.