Site icon Hetman News

У Раді України заявили про проблему із уповільненням темпів мобілізації

солддат ЗСУ

За словами секретаря оборонного комітету Верховної Ради Романа Костенка, Україні необхідно мобілізувати ще пів мільйона людей, як раніше пропонував екс-головнокомандувач Валерій Залужний, і “просідання” не можна допустити “ні в якому разі”. Києву потрібно мобілізувати ще 500 тисяч осіб, тоді як у країні намітилася тенденція до зниження темпів мобілізації, заявив Костенко, секретар комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Верховної Ради. “У вересні мобілізація почала просідати. Загалом є тенденція до зменшення мобілізації, і ми не можемо цього допустити ні в якому разі”, — сказав депутат виданню “Страна.ua“, передає dw.com.

За його словами, це може стати серйозною проблемою, і “наздогнати втрачений час” може вже не вийти. “Пам’ятаєте, Залужний (колишній головнокомандувач України Валерій Залужний. — Ред.) казав, що нам потрібно 500 тисяч? Я доходжу висновку, що така цифра є актуальною”, — підкреслив Костенко.

Через нестачу солдат Збройні сили України стали втрачати все більше територій, жовтень став для України найгіршим місяцем з другої половини 2022 року. Додатковим фактором до прискорення мобілізації стала інформація про поповнення російської армії північнокорейськими солдатами.

Рада продовжила воєнний стан в Україні

Верховна Рада продовжила ще на 90 днів — до 7 лютого 2025 року — режим воєнного стану в країні, а також загальну мобілізацію. Це рішення підтримали всі 311 депутатів, які взяли участь у голосуванні 29 жовтня, ще 29 народних депутатів не голосували.

Того ж дня секретар Ради національної безпеки та оборони (РНБО) України Олександр Литвиненко заявив про плани мобілізувати ще 160 тисяч осіб. За його словами, це дозволить укомплектувати частини до 85% від необхідного штатного складу. За даними агентства УНІАН, на цей час у Збройних силах України (ЗСУ) загалом служить 1,05 мільйона осіб.

Київ оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію після повномасштабного російського вторгнення 24 лютого 2022 року. Дія воєнного стану та мобілізації продовжується кожні 90 днів. У квітні 2024 року в Україні набув чинності новий закон про мобілізацію, який знизив призовний вік з 27 до 25 років. Після вступу нових норм у силу показники мобілізації зросли у 2,5 раза.

Exit mobile version