Орбан зажадав «миру в Європі», а також заборони «протиприродного перевиховання» дітей і недопущення України до Європейського Союзу. Крім того, він закликав «не ввозити» мігрантів, висилати нелегалів і «не закладати майбутнє онуків».
Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан висунув 12 вимог до Євросоюзу, опублікувавши своє звернення в X.
«Чого угорський народ вимагає від Брюсселя? Хай буде мир, свобода і єдність», — написав Орбан перед списком вимог.
Повний перелік вимог виглядає так:
- «Ми вимагаємо Європи націй»;
- «Ми вимагаємо рівності перед законом для всіх держав-членів»;
- відновити «незаконно відібрані» у держав компетенції;
- національний суверенітет і сильне право вето для національних урядів;
- «вигнати агентів Сороса з комісії та усунути корумпованих лобістів» із Європарламенту;
- «не закладати майбутнє наших онуків» і ліквідувати борги ЄС;
- не заважати угорській національній гвардії захищати кордони країни, «не ввозити» мігрантів і висилати тих, хто прибув до ЄС нелегально;
- долари та євро, отримані корупційним шляхом, не повинні надходити до держав ЄС;
- заборонити «протиприродне перевиховання наших дітей»;
- захистити християнську спадщину Європи;
- «Ми вимагаємо миру в Європі»;
- «Союз, але без України».
В ЄС Орбана вважають проросійським політиком. Останніми роками він неодноразово вступав у протистояння з владою Євросоюзу з різних питань, зокрема щодо антиросійських санкцій і суспільного порядку. Financial Times повідомляла, що чергове небажання Угорщини продовжити частину санкцій Євросоюзу проти Росії активізувало обговорення щодо позбавлення Будапешта права голосу під час ухвалення рішень. Однак країни Союзу чітко усвідомлюють, що позбавлення Угорщини права голосу «викличе серйозні політичні проблеми» для всього блоку, писало видання.
Розбіжності між керівництвом ЄС і Будапештом також викликає гендерна політика. Угорська влада пропонувала внести до конституції поправку про існування лише двох статей. У школах Угорщини заборонили розповідати про гомосексуалізм і зміну статі. «Гендерна лихоманка» поки не охопила Угорщину, але вона перебуває під величезним тиском із боку Заходу, говорив Орбан наприкінці лютого.
Орбан також критикував новий підхід європейської влади до розподілу шукачів притулку та мігрантів, ухвалений попри заперечення Польщі та Угорщини. Він стверджував, що Брюссель «зґвалтував» Угорщину в цьому питанні з юридичної точки зору, і тепер Будапешт не піде на компроміси в цьому напрямку.