Site icon Hetman News

Ціни на винні ф’ючерси у Бордо впали до мінімуму за десятиліття

діжки із вином

Виробники Cru Classé у Бордо знизили ціни на вина врожаю 2024 року більш ніж на 30% через падіння попиту з боку заможних колекціонерів. Це призвело до кризи традиційної системи en primeur, за якою вина продаються ще до розливу в пляшки, пише rbc.ua з посиланням на ft.com.

У квітні провідні виробники, включно з Lafite Rothschild і Angélus, виставили вина врожаю 2024 року зі знижкою 31% у порівнянні з 2023 роком. Ціни опустилися до найнижчого рівня з 2014 року.

Кампанія en primeur у 2025 році зіткнулася з низкою проблем: неврожай у 2024-му через дощі та похолодання, надлишок вина на ринку та брак інтересу серед молодого покоління покупців.

Система en primeur, що діє з XVIII століття, дозволяє купувати найкращі бордоські вина ще до їхнього розливу — через місцевих посередників (негоціантів). Постачання здійснюється через рік або більше після покупки. Традиційно це дозволяло придбати вина за нижчими цінами до того, як вони подорожчають. Проте нині дедалі більше колекціонерів відмовляються від попередніх замовлень, надаючи перевагу витриманим винам.

Індекс цін на топ-5 виробників Бордо на Лондонській біржі Liv-Ex за два роки впав на 27%. Крім того, Бордо втрачає частку ринку на користь Бургундії, Італії та США. Якщо у 2014 році на регіон припадала понад половина продажів елітного вина, то нині — лише близько чверті.

«Це найгірші ринкові умови за останні 20 років», — заявив консультант Vinum Fine Wines Майлс Девіс.

Бордо — один із найбільших виноробних регіонів Франції, що включає відомі апелясьйони, як-от Марго, Пойяк, Сент-Емільйон та Помроль, де виготовляють легендарні вина світового рівня.

У лютому France24, посилаючись на Міжпрофесійну раду виноробства Бордо (CIVB), повідомив, що у 2024 році обсяг винного виробництва в регіоні став найнижчим з 1991 року.

За даними видання, у 2024 році винороби Бордо виробили 3,3 млн гектолітрів вина — на 14% менше, ніж у 2023 році (3,8 млн гектолітрів).

«Несприятливі погодні умови, зокрема заморозки, вплинули на врожай, а часті весняні дощі спричинили поширення хвороб, зокрема плісняви», — пояснює France24.

Exit mobile version