Site icon Hetman News

СПА-курорти Європи опинилися під загрозою через зміни клімату

туристична будівля в Європі

Підвищення температури, повені та посухи невдовзі можуть поставити під загрозу природні джерела, які живлять місцеві СПА-курорти. Глобальне потепління вже негативно впливає на туристичну індустрію в усьому світі – популярні гірськолижні курорти Європи змушені назавжди закриватися через відсутність снігу, а традиційні літні напрямки на кшталт Греції чи Іспанії стають занадто спекотними, щоби витримати там відпочинок, передає unian.net із посиланням на euronews.com.

Тепер же згубний вплив змін клімату дістався й до популярних європейських курортних міст – підвищення температури, повені та посухи можуть невдовзі поставити під загрозу природні джерела, які живлять місцеві СПА-комплекси.

«Підвищення температури, повені та посуха можуть вплинути на місця виходу джерел і швидкість потоку води, але наразі бракує достатніх даних, щоб зрозуміти, як саме», – каже координаторка зі зв’язків з громадськістю The Great Spa Towns of Europe Наомі О’Тул.

Втім, вплив вже відчувається, адже курортні міста дедалі частіше потерпають від повеней – зокрема австрійський Баден-бай-Він у 2024 році та Спа в Бельгії у 2021-му.

Також змушене було тимчасово закрити свої басейни Cleveland Pools через пошкодження, завдані неодноразовими повенями, британське місто Бат – басейни були побудовані з розрахунком витримувати повінь, яка трапляється раз на 100 років, однак їх затоплює щороку вже протягом останніх трьох років.

У результаті 11 найбільших курортних міст Європи, багато з яких входять до списку Світової спадщини ЮНЕСКО, вирішили приєднатися до програми посилення заходів боротьби з кліматичним впливом на об’єкти культурної спадщини. Проєкт «Збереження спадщини» спрямований на «візуалізацію того, як зміна клімату може вплинути на об’єкти природної та культурної спадщини у всьому світі», а також на посилення спроможності місцевих громад розвивати навички, інструменти та рішення для боротьби зі змінами клімату задля захисту своєї спадщини.

Exit mobile version