Щороку першими Новий рік зустрічають жителі віддалених островів Тихого океану. До 1994 року Кірибаті не мала такої привілеї. Все змінилося, коли кандидат у президенти Тебуроро Тіто пообіцяв, що його країна стане першою, яка святкуватиме Новий рік. Після його обрання було ухвалено рішення про зміну часових поясів, що дозволило Кирибаті стати першим у світі місцем святкування Нового року, повідомляє cursorinfo.co.il.
Після Кірибаті хвиля свят захоплює острови Тонга, Самоа і Токелау, а потім поширюється на Нову Зеландію, Австралію, Японію та Південну Корею. Кожна країна додає до святкування свою унікальну атмосферу: наприклад, у Новій Зеландії Новий рік починається з феєрверків у бухті Веллінгтона, а в Японії — з ритуальних ударів дзвонів у храмах.
Україна зустрічає Новий рік через 12 годин після того, як свято почнеться на островах Кірибаті. У Європі, наприклад, у Польщі, Франції та Німеччині, Новий рік настає через годину після України, а у Великій Британії та Португалії — через дві години.
У США Новий рік приходить через сім годин після України в Нью-Йорк, а ще через три — до Лос-Анджелеса та Сан-Франциско.
Святковий час завершується на островах Бейкер і Хауленд, які знаходяться в часовому поясі UTC-12. Хоча ці території є незаселеними, саме вони останніми прощаються з 2024 роком. Таким чином, унікальне розташування островів у різних часових поясах створює дивовижне явище — 26-годинну хвилю святкувань, коли світ зустрічає Новий рік.