грунт

На відновлення деградованих ґрунтів та стримування пустель потрібно 2,6 трильйона доларів інвестицій до кінця десятиліття. Про це повідомив виконавчий секретар Конвенції ООН по боротьбі з опустелюванням Ібрагім Тіав в інтерв’ю Reuters, передає svoboda.org.

Площа земель у світі, що деградували переважно через сільське господарство, становить близько 15 мільйонів квадратних кілометрів. Це вже більше за площу Антарктиди – і щороку їхній розмір збільшується ще на мільйон квадратних кілометрів.

Покращити ситуацію спробують на саміті ООН із боротьби з опустелюванням, який розпочинається сьогодні, 2 грудня, в Саудівській Аравії й триватиме два тижні.

На зустрічах планують обговорити підвищення стійкості світу до засух, зокрема шляхом посилення юридичних зобов’язань країн і розробки фінансування. На думку Тіава, значна частина коштів на відновлення ґрунтів має надходити з приватних джерел. “Адже головна рушійна сила деградації земель у світі – це виробництво продовольства… яке перебуває у руках приватного сектору”, – зазначив Тіав.

Розширення площ деградованих ґрунтів разом із засухами, що стають частішими та інтенсивнішими через зміну клімату, а також зростання потреб людства в їжі, ставлять суспільство під загрозу потрясінь. Якщо не вжити заходів, цей ризик суттєво зросте.