піраміди

Найпліднішими будівельниками пірамід в історії були фараони, які певний час правили Стародавнім Єгиптом, але самі не були єгиптянами. Піраміди, що є гробницями правителів, можна зустріти в усьому світі. Зазвичай із пірамідами асоціюється саме Єгипет, адже здається, що саме там їх найбільше. Однак найбільша колекція пірамід насправді знаходиться в іншій, менш відвідуваній країні, яка також розташована в Африці. Там збудовано приблизно на 100 пірамід більше, ніж у Стародавньому Єгипті, пише IFLScience, передає focus.ua.

Найбільше пірамід у світі знаходиться в африканській країні Судан. За підрахунками вчених, у цій країні є від 220 до 255 пірамід. Судан розташований південніше Єгипту та має з ним спільний кордон. На території Єгипту, як вважають науковці, знаходиться лише близько 118 пірамід.

Піраміди Судану менші за єгипетські й були збудовані для правителів давнього царства Куш. Розквіт цього царства припав на VIII століття до н.е., і воно розташовувалося на півночі сучасного Судану, у регіоні, відомому як Нубія. До речі, правителі царства Куш також були фараонами Єгипту під час XXV династії — приблизно з середини VIII століття до н.е. до середини VII століття до н.е.

Першим фараоном Стародавнього Єгипту з XXV династії був Піанхі, який одночасно був царем царства Куш у період приблизно з 746 по 716 рік до н.е. Піанхі керував обома країнами зі столиці царства Куш — міста Напата.

Вважається, що Піанхі був вражений красою та величчю єгипетських пірамід і наказав, щоб його гробниця виглядала так само. Він став першим правителем царства Куш, похованим у піраміді в давньому некрополі Ель-Курру в Судані. Після втрати контролю над Стародавнім Єгиптом правителі царства Куш відступили назад у Нубію і, зрештою, після занепаду міста Напата заснували нову столицю — місто Мерое.