Адміністрація Байдена оголосила про термінове торгівельне розслідування щодо “застарілих” напівпровідників китайського виробництва. Це може призвести до підвищення тарифів США на мікросхеми з Китаю, які використовуються у повсякденних товарах — від автомобілів до пральних машин та телекомунікаційного обладнання, повідомляє epravda.com.ua з посиланням на reuters.com.
Офіс торгівельного представника США, який проводитиме нове розслідування, заявив, що воно спрямоване на захист американських та інших ринкових виробників мікросхем від масованого зростання поставок Китаєм мікросхем на внутрішній ринок, стимульованого державою.
Розслідування проводиться відповідно до “Розділу 301” Закону про торгівлю 1974 року — того самого закону про недобросовісну торгівельну практику, на який посилався Дональд Трамп, щоб запровадити тарифи до 25% на китайський імпорт на суму близько 370 мільярдів доларів у 2018 і 2019 роках, що спричинило майже трирічну торгівельну війну з Пекіном.
За словами представників адміністрації Байдена, розслідування за “Розділом 301“, розпочате лише за чотири тижні до вступу на посаду обраного президента Дональда Трампа 20 січня, буде передано його адміністрації у січні для завершення.
Ці заходи можуть запропонувати Трампу готовий шлях для запровадження деяких із величезних 60% тарифів, якими він погрожував щодо китайського імпорту.
Чинний президент Джо Байден уже ввів 50% мита на китайські напівпровідники, які почнуть діяти з 1 січня. Його адміністрація посилила обмеження на експорт до Китаю передових мікросхем штучного інтелекту, пам’яті та обладнання для виробництва мікросхем, а також нещодавно підвищила тарифи, встановивши нову планку до 50% на китайські сонячні панелі та полікремній.