прапор Італії та смартфон

Уряд Італії представив законопроєкт, який регулює онлайн-відгуки про готелі, ресторани та туристичні пам’ятки. Таким чином влада вирішила боротися з фейковими або проплаченими відгуками, передає unian.net із посиланням на reuters.com.

Зокрема, закон вводить низку вимог для потенційних рецензентів, серед яких необхідність надання посвідчення особи та доказів того, що вони дійсно відвідали місце, яке планують оцінювати.

Відповідно до законопроєкту, відгуки повинні бути опубліковані протягом двох тижнів з моменту відвідування. Вони можуть бути видалені, якщо не відповідають дійсності, або, у будь-якому разі, через два роки після публікації. Водночас у проєкті закону не уточнюється, хто саме вирішуватиме, чи є критика неправдивою.

Законопроєкт, який ще може бути змінений у парламенті, також пропонує заборонити відгуки, які оплачуються або спонсоруються шляхом винагород. Як виявилося, ця прихована практика досить поширена в Італії.

«Сьогоднішній день знаменує важливий крок для захисту нашого бізнесу», – заявила міністр туризму Даніела Сантанче.

Як зазначає видання, фейкові відгуки вже є незаконними в Італії, проте наразі боротися з цими порушеннями складно. Новий законопроєкт пропонує доручити перевірку відгуків та накладання можливих штрафів італійському антимонопольному органу.

«Підроблені відгуки – це проблема для чесної конкуренції між компаніями, оскільки вони можуть суттєво вплинути на продажі, а також проблема для споживачів, яких можуть вводити в оману», – пояснив агентству Reuters голова споживчої асоціації Federconsumatori Мікеле Каррус. – «Цю проблему потрібно було вирішити. Складно зробити це правильно, але я впевнений, що нам вдасться досягти цього під час парламентських дебатів».