Труднощі з погодженням багатомільярдного пакету військової підтримки України на рівні Європейського Союзу частково зумовлені скептичним ставленням з боку Італії та Франції. Про це дізналася німецька газета Spiegel від джерел у дипломатичних колах, повідомляє eurointegration.com.ua.
За інформацією Spiegel, представники Франції та Італії висловили скептицизм щодо можливості надати значне фінансування на допомогу Києву через великий державний борг. Крім того, пише газета, лідери Італії та Франції Джорджія Мелоні та Емманюель Макрон прагнуть грати провідну роль у переговорах із США від імені Євросоюзу, в той час як пропозиція нового пакету — яка виходила від високопосадовця ЄС Кайї Каллас — суперечить цій амбіції. Також Spiegel пише, що проти затвердження пакету допомоги Україні виступили Угорщина та Словаччина, але їхня опозиція «відіграє второрядну роль», оскільки пакет, ймовірно, буде ухвалено від імені держав-членів, що цього бажають, а не всього ЄС.
Раніше єврокомісар з питань оборони Андрюс Кубілюс підтвердив повідомлення ЗМІ про європейський пакет допомоги Україні, про який можуть оголосити на третю річницю повномасштабного вторгнення Росії. Конкретні суми, на які буде виділено військову допомогу, будуть визначені після обговорення з главами МЗС держав ЄС у понеділок, 24 лютого, дізналася раніше «ЄвроПравда». До пакету, за даними «ЄвроПравди», увійдуть артилерійські боєприпаси, системи протиповітряної оборони та ракети до них, а також підготовка, бойове оснащення та відновлення здатності українських бригад.