зруйноване українську місто

США висунули власний проєкт резолюції ООН до третьої річниці війни в Україні. Документ закликає припинити “конфлікт” і встановити міцний мир.

США внесли власний проєкт резолюції ООН, приурочений до третьої річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Про це повідомило в п’ятницю, 21 лютого, агентство Reuters, яке ознайомилося з документом. У короткому проєкті резолюції Вашингтона, що складається з трьох абзаців, висловлено жаль з приводу загибелі людей у ході “російсько-українського конфлікту” та зазначено, що “головною метою Організації Об’єднаних Націй є підтримання міжнародного миру і безпеки та мирне врегулювання спорів”. Запропонована Вашингтоном резолюція також “закликає до якнайшвидшого припинення конфлікту” і далі – до встановлення “міцного миру між Україною і Росією”, передає dw.com.

Як зазначає агентство AFP з посиланням на дипломатичні джерела, у висунутому США проєкті немає жодної згадки про окуповану Росією територію України. На відміну від попередніх резолюцій, запропонованих і підтриманих Вашингтоном, останній проєкт не містить критики на адресу Москви і не називає її джерелом конфлікту.

Росія привітала проєкт резолюції США, але запропонувала правку

Росія запропонувала внести правку до документа, додавши після слів “закликає до якнайшвидшого припинення конфлікту” фразу “в тому числі шляхом усунення його корінних причин”, пише Reuters. Постійний представник РФ при ООН Василь Небензя, однак, назвав американський проєкт “хорошим кроком”.

Російський дипломат на умовах анонімності розповів Reuters, що якщо ця правка буде прийнята Генасамблеєю ООН, то Москва проголосує за резолюцію США. За словами Небензі, представники США поінформували його перед тим, як проєкт був поширений серед 193 членів Генасамблеї.

Генеральна асамблея ООН має 24 лютого проголосувати за проєкт резолюції, підготовлений Україною та Європейським союзом, який закликає до деескалації, якнайшвидшого припинення бойових дій і мирного врегулювання відповідно до установчого Статуту ООН та міжнародного права. Очікується, що постпреди країн ЄС при ООН до цього обговорять пропозицію США.