прапор США

Адміністрація президента США Дональда Трампа не має наміру продовжувати винятки із санкцій, запроваджених проти Росії через війну в Україні, у банківській та нафтогазовій сферах. Таким чином, санкційний режим проти Москви фактично буде посилено, повідомляє телеканал CBS із посиланням на чотирьох співрозмовників, обізнаних із планами адміністрації Трампа, у четвер, 13 березня, передає dw.com.

З повідомлення випливає, що Міністерство фінансів США не продовжило 60-денний виняток, запроваджений адміністрацією Джо Байдена в січні 2025 року, який дозволяв продовжувати певні операції за участю російських підсанкційних банків у енергетичній сфері. Зокрема, під обмеження потрапили Внєшекономбанк, банк “Откритіє”, Совкомбанк, Сбербанк, банк ВТБ, Альфа-Банк, Центральний банк Росії та багато інших. Усім їм буде перекрито доступ до американських платіжних систем для проведення енергетичних операцій.

Кореспондент телеканалу Fox News у Білому домі Едвард Лоуренс у своєму акаунті в X написав із посиланням на джерело, що через нові обмежувальні заходи жодна європейська країна не зможе купувати нафту з Росії, не наражаючись при цьому на санкції США. “Джерело, знайоме з цим кроком, каже, що адміністрація зосереджена на припиненні бойових дій і веденні переговорів про закінчення війни в Україні. <…> Сполучені Штати продовжать застосовувати санкції, які залишаються одним із ключових важелів для досягнення цієї мети”, — пояснив він.

США відновлять постачання Україні бомб далекого радіусу дії

Того ж дня стало відомо, що Сполучені Штати мають намір відновити постачання в Україну далекобійних бомб GLSDB на тлі повідомлень про те, що ЗСУ вичерпали запаси ракет ATACMS аналогічної дальності. Про це з посиланням на джерела повідомило агентство Reuters. Путін згоден на припинення вогню в Україні, але з застереженнями.

Раніше того ж дня президент Росії Володимир Путін заявив, що згоден із пропозицією США про припинення вогню в Україні за певних умов. “Ми згодні з пропозиціями припинити бойові дії, але виходимо з того, що це припинення має бути таким, яке призвело б до довгострокового миру та усунуло б початкові причини цієї кризи”, — сказав він на пресконференції після переговорів з Олександром Лукашенком.

Дональд Трамп назвав відповідь Путіна “багатообіцяючою”, але “не повною”. “Багато деталей остаточної угоди вже обговорювалися. Тепер подивимося, чи братиме участь Росія. Якщо ні, то це буде надзвичайно розчаровуючим моментом для всього світу”, — заявив він 13 березня. У Саудівській Аравії 11 березня відбулися переговори делегацій США та України щодо мирного врегулювання. За підсумками зустрічі повідомлялося, що Київ дав згоду на американську пропозицію оголосити режим припинення вогню на 30 днів.