Згідно повідомлень, китайський технологічний гігант міг підкупити колишніх або чинних євродепутатів у Брюсселі. Наразі в Європарламенті не проводилися жодні обшуки. Бельгійська поліція провела обшуки в брюссельській штаб-квартирі китайської технологічної компанії Huawei та кількох будинках у країні в рамках нового розслідування справи про корупцію, повідомляє сайт розслідувань Follow the Money, а також дві бельгійські газети, Le Soir і Knack.

Згідно з цими повідомленнями, лобісти китайського технологічного гіганта давали хабарі євродепутатам, щоб вплинути на прийняття рішень в ЄС. Джерела повідомили газетам, що у справі можуть бути замішані близько 15 чинних і колишніх євродепутатів.

У четвер вранці поліція провела обшук у 21 будинку в рамках секретної операції в пошуках доказів можливих злочинів, включаючи хабарництво, підробку, відмивання грошей та організацію злочинного угруповання.

За повідомленнями, влада також конфіскувала документи та електронні пристрої.

Обшуків у Європарламенті поки що не було.

Згідно з інформацією, опублікованою в четвер вранці, в центрі розслідування знаходиться 41-річний ймовірний лобіст Валеріо Оттаті.

Він почав працювати в китайській компанії 6 років тому, а до цього працював на італійських євродепутатів, які займалися китайським досьє в парламенті.

Якщо розслідування торкнеться чинних членів Європарламенту, бельгійська влада попросить парламент відмовитися від імунітету.

“Європейський парламент приймає цю інформацію до відома. Коли його просять, він завжди повністю співпрацює з судовими органами”, — заявив представник Європарламенту.

За даними Euronews, поки що в приміщеннях парламенту не проводилося жодних обшуків, а бельгійські прокурори не надсилали жодних запитів про відмову від імунітету.

Тим не менш, новий скандал може виявитися фатальним для репутації установи. Європейський парламент посилив правила етики та прозорості після так званого скандалу з “Катаргейтом“.

Члени корупційної мережі, в яку були залучені євродепутати, як виявилося, у 2022 році приймали готівку та інші вигоди від країн Перської затоки в обмін на вплив на рішення ЄС.

З того часу ультраправі та євроскептично налаштовані політики часто згадують цю справу, щоб представити парламент і ЄС корумпованими.

Euronews звернувся до компанії Huawei за коментарями.