люди з бокалами вина

У 2024 році обсяг світового споживання вина склав 225,8 млн гектолітрів, що на 4,8% менше, ніж роком раніше. Це найнижчий показник з 1961 року, згідно з даними Міжнародної організації виноградарства та виноробства (OIV). Також знизився і рівень споживання: OIV оцінює його в 214,2 млн гектолітрів — це також мінімум із 1961 року, повідомляє rbc.ua.

Щодо споживання, OIV серед основних чинників, які призвели до його зниження у світі, називає: падіння попиту в Китаї, пандемію COVID-19 та її наслідки, порушення ланцюгів постачання, глобальне зростання інфляції. Усе це призвело до зниження попиту на вино.

На скорочення виробництва вплинули кліматичні умови та хвороби винограду, які зачепили виноробні регіони по всьому світу. Експерти зазначають, що погодні аномалії посилилися на тлі економічної нестабільності та зростання витрат.

В Італії обсяг виробництва склав 44,1 млн гектолітрів — на 15% більше, ніж у 2023 році. Італійським виноробам вдалося досягти зростання завдяки більш сприятливим погодним умовам у низці регіонів. У Франції виробництво становило 36,1 млн гектолітрів, що на 23,5% менше, ніж торік, і на 17,9% нижче середнього показника за останні п’ять років. Це найнижчий рівень із 1957 року (32,5 млн гектолітрів). Скорочення пов’язане з низкою погодних та біологічних чинників: від заморозків до посухи та граду. Іспанія зберегла третє місце у світі з обсягом 31,0 млн гектолітрів, збільшивши виробництво на 9,3% порівняно з 2023 роком, однак цей показник усе ще на 11% нижчий за п’ятирічне середнє значення.

Глобальна площа виноградників у 2024 році також скоротилася — до 7,1 млн гектарів, продовжуючи багаторічну тенденцію до зменшення.