туалет

Британська Комісія з питань рівності та прав людини опублікувала нові рекомендації у світлі рішення Верховного суду країни про те, що поняття статі має трактуватися як біологічна стать. Згідно з ними, трансперсони не можуть користуватися приміщеннями, зарезервованими для жінок або чоловіків (такими як туалети та роздягальні), однак для них мають бути передбачені окремі приміщення аналогічного призначення, передає bbc.com.

Нові рекомендації, поки що попередні, адресовані, зокрема, лікарням, магазинам і ресторанам. «Трансжінкам (біологічним чоловікам) не слід дозволяти користуватися жіночими приміщеннями», — йдеться у документі. «Однак там, де доступні приміщення як для чоловіків, так і для жінок, трансперсони не повинні опинятися в ситуації, коли для них немає відповідного простору», — наголошується у рекомендаціях.

16 квітня Верховний суд Сполученого Королівства постановив, що поняття статі у британському законодавстві стосується виключно біологічної статі. При цьому транс-ідентичність сама по собі є захищеною характеристикою, тож трансперсони не повинні зазнавати жодної дискримінації, підкреслили судді.

Це рішення зобов’язало Комісію з питань рівності та прав людини оновити рекомендації щодо виконання Закону про рівність 2010 року. Рекомендації щодо одностатевих приміщень стали першою відповіддю на рішення суду, надалі будуть оприлюднені окремі рекомендації щодо спортивних змагань.

Комісія з питань рівності та прав людини є незалежним державним органом, який здійснює нагляд за дотриманням Закону про рівність в Англії, Шотландії та Уельсі.

Як комісія пропонує виконувати закон

Згідно з рекомендаціями комісії, там, де це можливо, поряд із туалетами та приміщеннями для миття або переодягання для чоловіків і жінок мають бути передбачені окремі простори, доступні для осіб обох біологічних статей.

Є й альтернатива: такі приміщення можуть використовуватися людьми будь-якої статі чи гендерної ідентичності, за умови, що вони складаються із «закритих кімнат (не кабінок) і призначені для використання однією особою». Комісія наводить приклад єдиного туалету для всіх у невеликому бізнесі, наприклад, у кафе.

У школах, зазначає комісія, «учням, які ідентифікують себе як трансдівчатка (біологічні хлопчики), не можна дозволяти користуватися туалетами та роздягальнями для дівчаток, а учням, які ідентифікують себе як транcхлопчики (біологічні дівчатка), — […] для хлопців». У таких випадках рекомендується надавати окремі приміщення.

Також розроблені рекомендації для об’єднань, що складаються з понад 25 учасників. Об’єднання лише для жінок або лише для лесбіянок не повинні приймати трансжінок, а об’єднання лише для чоловіків або лише для геїв не повинні приймати трансчоловіків.