США завершили виробництво першого зразка новітньої гравітаційної ядерної бомби B61-13 потужністю до 360 кілотонн. Це сталося на рік раніше запланованого терміну, повідомив міністр енергетики Кріс Райт. За його словами, B61-13 була створена менш ніж за два роки після анонсу і стала одним із найшвидше розроблених та прийнятих на озброєння засобів ураження з часів холодної війни.
Райт зазначив, що це свідчить про здатність США оперативно реагувати на зростаючі виклики у сфері глобальної безпеки в «нову нестабільну епоху». «Модернізація ядерного арсеналу США має вирішальне значення для реалізації підходу президента Дональда Трампа „Мир через силу“… Це досягнення демонструє силу Америки як нашим противникам, так і союзникам», — заявив міністр.
B61-13 є останньою модифікацією ядерної зброї сімейства B61. Вона має ті самі сучасні характеристики безпеки, багатоступінчастого захисту та точного наведення, що й B61-12, але відрізняється потужністю, розрахованою на ураження більш міцних і великих військових цілей, зокрема підземних бункерів і командних пунктів.
У Національному управлінні ядерної безпеки (NNSA) уточнили, що бомби розмістять на базах у континентальній частині США. Їх використовуватимуть для оснащення стратегічних бомбардувальників-«невидимок» B-2 Spirit і новітніх B-21 Raider. Створення B61-13 схвалили наприкінці 2023 року, завершити роботи планували навесні 2026-го. Модифікація проводилася в Центрі національної безпеки Y-12 в Ок-Рідж (штат Теннессі), а остаточна збірка — на заводі з виробництва ядерної зброї Pantex Plant в Амарилло (штат Техас).