У Німеччині вітальня нерідко може слугувати водночас спальнею, а діти різної статі ділять одну кімнату, йдеться у звіті Eurostat. У Німеччині 11 відсотків населення, тобто майже кожен дев’ятий, проживає у недостатньо просторих умовах: наприклад, вітальня часто слугує спальнею, а діти різної статі змушені ділити одну кімнату. Про це свідчать дані Європейського статистичного агентства Eurostat, які Федеральне статистичне відомство Німеччини проаналізувало на запит лівопопулістської партії «Союз Сари Вагенкнехт» (ССВ), повідомили у середу, 21 травня, видання медіагрупи Redaktionsnetzwerk Deutschland (RND), передає dw.com.
За даними Федерального статистичного відомства, яке також спирається на інформацію Eurostat, показник Німеччини все ж значно кращий, ніж середній по Євросоюзу, де частка перенаселених помешкань становить 16,9%. Найгірша ситуація спостерігається в Румунії, де у тісних умовах живуть 40,7% громадян. Найкраща — на Кіпрі, де цей показник становить лише 2,4%.
Згідно з критеріями статистики, житло вважається перенаселеним, якщо на кількість осіб, які в ньому проживають, припадає недостатня кількість кімнат — наприклад, якщо вітальня водночас є спальнею, якщо троє або більше дітей ділять одну дитячу кімнату, або якщо брат і сестра підліткового віку змушені жити в одній кімнаті, уточнює агенція dpa.
Найуразливіші групи в Німеччині — одинокі батьки, малозабезпечені та іноземці
Як зазначає Федеральне статистичне відомство, у 2024 році найуразливішими групами, які страждають від нестачі житла, стали одинокі батьки з дітьми, люди, що живуть за межею бідності, а також дорослі з іноземним громадянством. Так, у 2022 році іноземці платили за оренду житла в Німеччині в середньому 7,75 євро за квадратний метр, тоді як громадяни Німеччини — 7,08 євро, тобто на 9,5% більше, ніж німці. Чверть усіх іноземних громадян у Німеччині живуть у квартирах площею менше 60 квадратних метрів, а що тісніша квартира, то вища плата за квадратний метр.
Лідерка ССВ Сара Вагенкнехт (Sahra Wagenknecht), коментуючи ці дані, заявила, що в житловій політиці «потрібен поворот на 180 градусів». У багатьох містах Німеччини навіть люди з високим і середнім доходом ледве можуть дозволити собі гідне житло, підкреслила політикиня. У зв’язку з цим Вагенкнехт пропонує встановити по всій країні «стелю» орендної плати, заморозивши її на п’ять років у тих регіонах, де люди із середнім доходом не можуть дозволити собі достатньо просторе житло.
Принцип «будувати, будувати і ще раз будувати», який просуває новий канцлер Німеччини Фрідріх Мерц (Friedrich Merz), не вирішить житлової проблеми, адже приватні компанії майже не будують доступне житло, зазначила Вагенкнехт. Тому «житлове будівництво має цілеспрямовано підтримуватися державними та некомерційними будівельними організаціями і субсидуватися через пільгові кредити», вважає вона.