солдат ЗСУ

Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанишина заявила, що Україна не буде примушувати повертати з-за кордону чоловіків призовного віку. За її словами, надання даних у територіальні центри комплектування та соціальної підтримки не означає автоматичну мобілізацію на фронт, повідомляє bbc.com.

“У нас в Україні прийнятий закон про мобілізацію, і ми повинні розуміти, наскільки ми можемо замінити хлопців на фронті. Мова йде про мобілізаційний потенціал — обліку та інформації. І це першочергова мета нашого рішення”, — сказала вона.

Стефанишина повідомила, що єврокомісар з внутрішніх справ та міграції Ілва Йоханссон у травні відвідає Україну, щоб обговорити з українською владою питання подальшого правового статусу українців за кордоном. Чинний механізм тимчасового захисту українців в ЄС діє до березня 2025 року.

“Тому ніяких обмежень та примусового повернення громадян України будь-якої статі та віку до країни, яка перебуває в стані війни, не буде. Але приємних рішень у питаннях війни немає, і не забудьмо, що війна триває і ми повинні її виграти”, — сказала вона.

23 квітня українським чоловікам призовного віку за кордоном тимчасово припинили надавати консульські послуги.

Згідно з новим законом про мобілізацію, українці за кордоном зможуть отримувати консульські послуги лише при наявності військового квитка та оновлення даних у ТЦК (військкоматах). Але закон повинен набути чинності 18 травня, а видачу документів призупинили вже зараз.