У пустелі Негев археологи виявили дивовижно добре збережений монастир і фермерський будинок візантійської епохи, що дає рідкісне уявлення про раннє чернече життя на півдні Ізраїлю. Вчені припускають, що це місце було заселене між VI та початком VII століття нашої ери, у період значних регіональних переміщень, передає focus.ua з посиланням на arkeonews.net.
Під керівництвом Нір-Шимшона Парана з Управління старожитностей Ізраїлю під час розкопок було виявлено монастирський комплекс, що включав каплицю, їдальню, кухню, господарські приміщення та виноробню.
«Монастир добре зберігся, що свідчить про повсякденне життя монахів у Негеві в візантійський період», — заявив Паран.
Одним із найвизначніших елементів є мозаїка каплиці, прикрашена мальтійським хрестом і трирядковим грецьким написом з іменами чотирьох монахів. На підлозі знайшли глиняний посуд, датований 460 роком н. е., а також дві гробниці, одна з яких позначена вигравіруваним хрестом. Також дослідники виявили низку літургійних предметів, зокрема ланцюги, лампадки та стовп для вівтарної ширми.
Кухонна структура дала додаткове уявлення про щоденні побутові звички: товстий шар попелу вказує на зону для приготування їжі, яка використовувалася протягом тривалого часу. Археологи також виявили вмуровану в підлогу основу для зберігання посудини, яка, ймовірно, слугувала примітивною піччю.