Як стало відомо напередодні, у минулому кварталі Tesla поставила своїм клієнтам 384 122 електромобілі, що на 13 % менше, ніж торік. У китайської BYD за цей же період обсяги продажу зросли на 42,5 % — до 606 993 електромобілів, хоча в Китаї продукція Tesla умовно показала позитивну динаміку (+0,8 %).
Як зазначає Nikkei Asian Review, різке зростання продажів електромобілів BYD у Китаї могло бути зумовлене значним зниженням цін у травні цього року, коли близько 22 моделей цього бренду подешевшали на суму до 34 %. Якщо для найбільшого китайського автовиробника BYD основною проблемою є велика кількість конкурентів, то труднощі Tesla частково можуть бути пов’язані з політичною діяльністю її генерального директора Ілона Маска, особливо на ринках Європи та США.
Конфлікт між Маском, який став основним спонсором Дональда Трампа під час його осінньої передвиборчої кампанії, і чинним президентом США, поставив під сумнів збереження колишніх умов для Tesla на американському ринку електромобілів. Трамп цього тижня пригрозив позбавити компанію Маска мільярдних субсидій, а також скасувати систему «екологічних кредитів», яка дозволила Tesla у минулому році отримати понад половину прибутку від продажу таких кредитів іншим автовиробникам, що не мають аналогічного асортименту та обсягів продажів електрокарів.
Для Tesla минулий квартал став вже другим поспіль звітним періодом, що демонструє зниження обсягів поставок електромобілів. Ціна акцій компанії з початку року впала майже на 30 %. Найцікавіше, що в червні Tesla продала 71 599 електромобілів, вироблених на своєму підприємстві в Китаї, збільшивши обсяг на 16,1 % послідовно та на 0,8 % у річному вимірі. Востаннє продажі Tesla в Китаї зростали в місячному обчисленні у вересні минулого року.
Утім, загалом за перше півріччя постачання електромобілів Tesla з китайського заводу скоротилися на 14,6 % — до 364 474 одиниць, тому говорити про зміну тренду поки що не доводиться. Варто зауважити, що червнева статистика враховує всі електромобілі, вироблені в Китаї, включаючи ті, що йдуть на експорт, тому ці показники не відображають реальний попит на внутрішньому ринку країни.