Євросоюз готовий підтримати Грузію на її «європейському шляху», однак дії грузинського уряду викликають занепокоєння в ЄС, оскільки суперечать цінностям і принципам союзу. Про це йдеться в заяві лідерів ЄС за підсумками саміту в Брюсселі, пише rbc.ua.
«Європейська рада нагадує, що такий курс дій ставить під загрозу європейський шлях Грузії та фактично зупиняє процес приєднання. Вона закликає Грузію провести демократичні, всеосяжні та стійкі реформи відповідно до основних принципів європейської інтеграції», — зазначено в документі.
Лідери ЄС також закликали Грузію провести вільні та справедливі парламентські вибори (які відбудуться в країні 26 жовтня).
Грузія подала заявку на членство в ЄС у 2022 році, слідом за Україною та Молдовою. Останні отримали статус кандидатів на вступ до ЄС, проте Грузія його не отримала. Після ухвалення урядом Грузії закону про іноземних агентів відносини Тбілісі з Брюсселем погіршилися. ЄС призупинив процес прийняття Грузії до блоку та заморозив частину фінансової допомоги республіці.
Голова європейської дипломатії Жозеп Боррель заявив, що «двері в Євросоюз будуть закриті» для Грузії, якщо її уряд продовжить дотримуватися наміченого курсу. США запровадили санкції проти грузинських діячів, яких визнали пов’язаними з порушеннями прав людини. Серед них опинилися співробітники МВС, через що спікер парламенту Грузії Шалва Папуашвілі назвав введення санкцій «нападом на державу».
У вересні 2024 року парламент Грузії ухвалив закон про заборону ЛГБТ.
Президент Грузії Саломе Зурабішвілі критикувала дії уряду та пообіцяла повернути країну на «європейський шлях». Вона заявила про намір балотуватися на другий термін.
Прем’єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе повідомив, що правляча партія «Грузинська мрія» не планує прибирати з грузинської Конституції пункт про прагнення до ЄС і НАТО у разі перемоги на виборах. «Йдеться не про вилучення зі статті 78 Конституції або зміну цієї статті, а про дещо інше, про що ми розповімо пізніше, якщо відповідні консультації успішно завершаться», — сказав він у серпні.