За словами Джессіки Росвалл, Європа страждає від посух, а ЄС зосередився на забезпеченні енергетичної безпеки на шкоду зусиллям із подолання кризи водопостачання. Європейський Союз має оперативно вирішити проблему нестачі води та знайти нові способи фінансування робіт із усунення протікань у трубах. Про це заявила єврокомісарка з охорони навколишнього середовища Джессіка Росвалл в інтерв’ю газеті Financial Times, передає dw.com.
На думку Росвалл, після початку війни РФ проти України ЄС зосередився на забезпеченні енергетичної безпеки, і це відсунуло на другий план зусилля з вирішення проблеми водопостачання. “Ми надто мало говоримо про воду, натомість говоримо про енергоефективність і енергетику… Це, звісно, дуже важливо, але вода також важлива, і в Європі її не вистачає”, – наголосила вона.
“Бізнес зараз це розуміє, адже в Європі були посухи, і ми бачимо, що атомні електростанції не працюють, а транспорт не може курсувати великими річками”, – додала Росвалл, висловивши переконання, що потрібна термінова реакція на ситуацію.
Майже третина населення ЄС щороку страждає від нестачі води
Від нестачі води щороку страждає п’ята частина території ЄС і майже третина його населення, зазначалося в опублікованому в жовтні дослідженні Європейського агентства з охорони навколишнього середовища. За даними Всесвітньої метеорологічної організації, кількість і інтенсивність посух у ЄС різко зросли. З 1976 по 2006 роки площа територій і кількість постраждалих від цих змін збільшилися майже на 20 відсотків.
Фермери стикаються зі значним падінням врожайності. Ця тенденція також впливає на промисловість – від текстильної галузі до виробництва водню, де вода використовується у процесі електролізу.
Попри зростаюче навантаження на сільське господарство та промисловість, у ЄС недостатньо добре слідкують за станом труб, зазначила Росвалл. За даними Єврокомісії, майже чверть води, що подається трубами, втрачається під час розподілу.
На думку єврокомісарки, необхідно “шукати нові інноваційні способи фінансування” для ремонту труб та створення нових очисних споруд.