Австралійські вчені з Міжнародного центру нейроморфних систем (ICNS) при Університеті Західного Сіднея працюють над запуском суперкомп’ютера, метою якого є повномасштабне моделювання синапсів людського мозку.
Зазначається, що нейроморфний суперкомп’ютер здатний виконувати 228 трильйонів синаптичних операцій в секунду, що відповідає кількості операцій, які виконує людський мозок. Машина отримала назву DeepSouth.
Людський мозок виконує мільярди математичних операцій в секунду, використовуючи лише 20 Вт енергії. Суперкомп’ютер DeepSouth досягає подібного рівня паралельної обробки, використовуючи нейроморфне проєктування – метод, що дозволяє імітувати роботу мозку. Іншими словами, він буде працювати аналогічно нейронним мережам.
Нейроморфні системи використовують взаємопов’язані штучні нейрони та синапси для вирішення завдань. Ці системи намагаються імітувати здатність мозку навчатися, адаптуватися та обробляти інформацію паралельним та розподіленим способом. Нейроморфна система, яку часто використовують у сфері штучного інтелекту та машинного навчання, застосовується з метою створення більш ефективних обчислювальних систем, схожих на мозок.
Традиційні обчислювальні архітектури зазвичай базуються на архітектурі фон Неймана, де комп’ютери складаються з окремих процесорів і блоків пам’яті, в яких зберігаються дані та інструкції. Але DeepSouth зможе обробляти великі обсяги даних на високій швидкості, споживаючи при цьому значно менше енергії та маючи фізично менші розміри, ніж звичайні суперкомп’ютери.
Основою для DeepSouth послужила система IBM TrueNorth, на основі якої працював комп’ютер Deep Blue, що переміг чемпіона світу з шахів.