Це пов’язано зі зростанням цін на міжнародних ринках на тлі зниження виробництва цього року, повідомляє видання Il Sole 24ore. Станом на 30 вересня 2024 року споживчі ціни зросли на 15 центів порівняно з минулим роком, а виробничі витрати досягли рекордного рівня, пише profit.ro.
Вкрай тривожні сигнали надходять з двох більш продуктивних країн, Німеччини та Франції, де спостерігається значне скорочення виробництва. Іспанії також довелося припинити експорт, щоб задовольнити внутрішнє споживання.
Випадок Іспанії також підняв питання: чи може це стати початком кризи для одного з найпопулярніших харчових продуктів у Європі? Зміни клімату, шкідники та, у випадку Італії, заборона на використання деяких хімікатів безпосередньо впливають на виробництво.
Дефіцит картоплі на міжнародних ринках стає серйозною проблемою: тільки за останню збиральну кампанію цього року Європа втратила 11 000 гектарів, засіяних картоплею, згідно з даними, представленими федерацією найбільших виробників картоплі в Італії.
Ще одна тривожна тенденція спостерігається у секторі насіннєвої картоплі: проливні дощі негативно вплинули як на врожайність, так і на якість, у результаті чого велика кількість продукції була понижена у якості або утилізована.
Крім того, промисловість з переробки продуктів з картоплі, на яку в країнах ОЕСР припадає понад 60% кінцевого споживання, є надзвичайно агресивним конкурентом. Прогнози в цьому дуже динамічному секторі вказують на 70%-е зростання попиту до 2030 року. Внаслідок цього багато виробників вважають за краще переорієнтуватися на більш вигідні контракти, запропоновані цією галуззю.