Торговельна війна президента Дональда Трампа торкнеться кіновиробництва у США. Китай планує заборонити голлівудські фільми, заявивши, що ніколи не змириться з «шантажем» з боку Сполучених Штатів після ескалації загроз президента Трампа запровадити додаткові мита щодо Пекіна, повідомляє focus.ua.
Минулого року американські фільми зібрали в Китаї 585 мільйонів доларів, що становить близько 3,5% від загальної суми китайських касових зборів у розмірі 17,71 мільярда доларів і є однією з найбільших часток серед іноземних фільмів.
Заборона на американські стрічки може призвести до того, що майбутні релізи, як-от «Світ Юрського періоду 2», «Розплата 2» і сиквел «Місія нездійсненна», втратять сотні мільйонів доларів на китайському ринку.
Президент США Трамп учора заявив, що запровадить додаткові 50-відсоткові мита для Китаю, якщо Пекін не скасує свої дзеркальні мита щодо США. Китай одразу ж назвав це «шантажем» і розробив плани щодо заборони певних видів імпорту зі США у відповідь.
«Загрози США — це помилка за помилкою, що знову продемонструвала шантажистську природу Сполучених Штатів», — йдеться у заяві Міністерства торгівлі КНР, опублікованій сьогодні вранці.
Міністерство закликало США належним чином врегулювати розбіжності з Китаєм шляхом діалогу на основі взаємної поваги та на рівних умовах.
«У тарифних війнах немає переможців, а протекціонізм — це шлях у нікуди. Китайці не створюють проблем, але й не бояться їх. Тиск, погрози й шантаж — це неправильний спосіб вести справи з Китаєм», — заявив речник МЗС Лінь Цзянь.
Якщо Трамп дотримуватиметься свого плану щодо введення додаткових 50-відсоткових мит на китайські товари у разі, якщо Китай не скасує дзеркальні тарифи, то вже до середи загальний рівень нових мит США на китайські товари може зрости до 104%.
Китайські мита були введені у відповідь на 34-відсоткові «відповідні» мита, оголошені Трампом, на додаток до 20-відсоткових тарифів, запроваджених раніше цього року. У результаті середній тариф США на китайські товари виріс до 76%.
«Якщо мита зростатимуть і далі, це перетвориться на битву волі та принципів, а не економіки. Оскільки Китай вже має справу з тарифами, що перевищують 60%, не має значення, зростуть вони на 50% чи на 500%», — вважає Сюй Тяньчень, старший економіст по Китаю в Economist Intelligence Unit.