Швачки працюють по 12 годин на день на фабриках у Гуанчжоу, заробляючи долар за сто зшитих виробів. Зараз у магазинах одягу можна купити сукню менш ніж за 5 доларів, особливо в період знижок. Але мало хто замислюється над тим, у яких умовах створюються наряди, у яких потім дефілюють модниці по всьому світу. Журналісти відвідали фабрики в Гуанчжоу, щоб на прикладі бренду Shein показати, як створюються речі “швидкої моди”, пише focus.ua із посиланням на dailymail.co.uk.
У Гуанчжоу, місті на півдні Китаю, розташовано понад 5000 фабрик, багато з яких постачають продукцію ритейлерам швидкої моди, а працівники отримують лише 6 центів на годину.
Співробітники регулярно працюють понад 12 годин на день, сім днів на тиждень, що є порушенням трудового законодавства, і залишають текстильні підприємства о 22:00 і пізніше.
Одна з опитаних жінок розповіла, що близько 80 відсотків працівників у цьому районі працюють на компанію Shein, яка минулого року виявила два випадки дитячої праці у своїй виробничій ланці.
Один із працівників розповів журналістам, що трудова етика — це очікувана “жертва”, яку вони приносять заради “розвитку Китаю”. Він зізнався, що отримує менше одного американського цента за виріб, або близько двох юанів.
“Все залежить від складності виробу. Щось просте, наприклад футболка, коштує одну-дві юані за штуку, а за годину я можу зробити близько дюжини. Ми заробляємо так мало. Як цього може вистачити? Вартість життя зараз така висока”, — поскаржилася одна з працівниць.