операційний стіл

Китайські хірурги успішно пересадили генетично модифіковану нирку свині пацієнтці з уремією. Лікарі з госпіталю Сіцзінь при Медичному університеті ВПС Китаю провели операцію 69-річній жінці з термінальною стадією ниркової недостатності, пише news.cn.

Після відновлення кровотоку пересаджена нирка набула рожевого кольору і незабаром почала виробляти сечу. На шостий день після операції стан пацієнтки був стабільним, функція нирок покращилася, а об’єм сечі за 24 години досяг 5468 мл. Рівень креатиніну в сироватці крові, ключового показника функції нирок, знизився до норми на третій день, що свідчить про успішність трансплантації.

Пацієнтка, якій вісім років тому діагностували хронічну ниркову недостатність, не змогла знайти відповідного донора нирки і була змушена три рази на тиждень проходити діаліз. Через прогресування хвороби виникли ускладнення, пов’язані з діалізом.

На сьогодні відомо про чотири випадки трансплантації свинячої нирки живим людям, усі вони відбулися у США. Пацієнт, якому зробили таку операцію в листопаді минулого року, став найдовше живучим реципієнтом.

Минулого року китайські вчені пересадили генетично модифіковану нирку свині макаці. Також у квітні 2024 року дослідники з госпіталю Сіцзінь здійснили першу в історії пересадку генетично модифікованої печінки свині людині з смертю мозку. Через місяць команда з Першої лікарні Аньхойського медичного університету пересадила модифіковану печінку живому пацієнту з важкою формою раку.