комар

Про це розповів заступник міністра охорони здоров’я та головний державний санітарний лікар України, епідеміолог Ігор Кузін в інтерв’ю “ВВС Україна“. За словами епідеміолога, хвороба є для України ендемічною — тобто поширюється природним шляхом, пише focus.ua.

“У нас є певне зміщення температур по регіонах країни. Якщо раніше ми говорили, що гарячка Західного Нілу може поширюватися в Херсонській, Одеській областях і в Криму, то зараз значна частина центральної України стає сприятливою для цього”, — пояснив лікар.

Природним “резервуаром” гарячки є перелітні птахи, чиї маршрути проходять через територію України. Від них через комарів інфекція передається людині або тварині.

Головний санітарний лікар України навів дані Центру громадського здоров’я: з початку липня в країні було зареєстровано 88 випадків гарячки Західного Нілу, 11 пацієнтів померли. Найбільше випадків захворювання діагностували в Києві та Київській області, по одному випадку зафіксували в Полтавській та Черкаській областях.

Специфічних ліків або вакцини проти гарячки немає. Від людини до людини хвороба не передається, тому уникнути її можна, запобігаючи укусам комарів. Потрібно обмежити прогулянки без використання репелентів, особливо поблизу водойм, встановлювати на вікна москітні сітки, носити закритий одяг.

Якщо після укусу комара підвищилася температура, погіршилося самопочуття, з’явилися головні болі, висипання або інші симптоми — необхідно негайно звернутися до лікаря. Найчастіше хвороба проявляється через 2–3 дні.

Заступник міністра охорони здоров’я підтвердив, що гарячка Західного Нілу є значною загрозою для українців.

“Звісно. Вона є серйозною і залишатиметься серйозною. Люди повинні поступово змінювати своє ставлення до комах. Для багатьох зараз є нонсенсом використовувати якісь репеленти, якщо ви просто йдете в парк. Але в умовах глобальних кліматичних змін це реальність, і це потрібно робити”, — сказав Ігор Кузін.